Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Plzeňská práva jsou v počtu profesorů v zemi opravdu na chvostu

47, 30, 12 a 10. To jsou počty profesorů a docentů zaměstnaných na plný úvazek na právnických fakultách v Česku. Nejvíce jich má Univerzita Karlova následovaná Masarykovou univerzitou v Brně. Třetí místo patří Univerzitě Palackého v Olomouci, čtvrtá je Právnická fakulta ZČU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

certik_bertik

všichni

asi dělají co se dá, aby nebyla hloubková kontrola na ostatních právnických fakultách

+1/0
10.2.2012 22:19

Carlos01

Mají mít v pracovních smlouvách

zákaz konkurence, jako to mají firmy. Je veřejné tajemství, že tzv. létající profesoři jsou často podvrženými garanty pro akreditace.

+1/0
10.2.2012 17:34

Inferio

Re: Mají mít v pracovních smlouvách

Na vysokých školách to zkrátka funguje jinak a je to jedině dobře. Představte si excelentního odborníka na správní právo (uvádím tento příklad, jelikož studuji práva a je to k článku), možná nejlepšího v republice - všechny právnické školy mají zájem, aby tam vyučoval. Je pro dobro studentů a úroveň vzdělání v naší zemi, že nakonec vyučuje na dvou nebo třech fakultách - jeho kvalitou je odměněno větší množství studentů. A on si to může dovolit - na jeho domovské fakultě se studuje správní právo ve dvou ročnících, protože samozřejmě studenti mají mnohem více předmětů - co by tam profesor zbytek týdne dělal? Zajede zkrátka vyučovat na jinou univerzitu.

Druhou věcí je, že ti kdo nemají plný úvazek, nejsou jen učitelé vyučující na více školách, ale také lidé praktikující právo v praxi (většinou advokáti, ale také soudci, státní zástupci, legislativní poradci v různých veřejnoprávních orgánech a také podnikoví právníci), což je také nesmírným přínosem pro studenstvo.

0/0
10.2.2012 21:48

McGee

Re: Mají mít v pracovních smlouvách

...což je také nesmírným přínosem pro studenstvo.

... souhlas, a nesmírným přínosem pro náš všechny ostatní bude, až tuhle školu opravdu zavřou a otevřou teprve tehdy, až si budou muset studenti titul zasloužit svojí pílí a vědomostmi jako na každé normální VŠ, místo republikovými kredity známými též jako Kč.

0/0
10.2.2012 22:21

Inferio

Re: Mají mít v pracovních smlouvách

Z tohole hlediska plzeňským právům už věřím. Problémem samozřejmě zůstává ta oblast personální, ve které tam opravdu proti např. mojí fakultě v Praze výrazně pokulhávají.

0/0
10.2.2012 23:21Najdete na iDNES.cz