Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zvýšení DPH se na jízdném plzeňského ČSAD neprojeví, rozdíl doplatí kraj

ČSAD Plzeň, dominantní provozovatel linkové autobusové dopravy v Plzeňském kraji, mohl i po Novém roce ponechat ceny jízdného na stejné úrovni. Rostoucí náklady na naftu i zvýšení sazby daně z přidané hodnoty se podařilo pokrýt díky dohodě s krajský úřadem, který ztrátové linky dotuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Leinad

Plzeň-Praha za 100?

To je linka se zastávkami nebo přímák? Pokud je to přímej spoj, proč kraj dotuje trasy, kde jezdí jiné firmy na vlastní triko? Proč dotuje souběh s vlaky(Rychlíků Plzeň-Praha je několik)

Nebo to kraj prakticky nedotuje(akorát hradí prokazatelnou ztrátu, která je 0)

0/0
8.1.2012 0:25

Mira_K

Re: Plzeň-Praha za 100?

Autobusovou linku Plzeň - Praha nikdo nedotuje, jsou provozovány na podnikatelské riziko dopravců. Souběžný vlak Praha - Plzeň je dotován Ministerstvem dopravy, mimo jiné protože obsluhuje mezilehlá města, která by jinak zůstala bez dopravy.

0/0
8.1.2012 10:54

Leinad

Re: Plzeň-Praha za 100?

Souhlasím, trošku jsem si rýpnul do článku (vyjmenování této linky v článku o tom, že kraj zvýší příspěvky)

I když, nedivil bych se;-D

0/0
8.1.2012 16:30

papazian

Ale projeví! Národ bude ještě více chudší!

Cestou do pekel, hurá!

0/0
7.1.2012 20:53

KarlaEgon

Další populistický krok

oranžovo rudé nevzdělané bandy, která si kupuje hlasy voličů;-O Zaplatíme protihlukovou zeď v Třemošné, doplatíme rozdíl DPH, proplatíme zdravotnické poplatky;-€Rv;-O

0/0
7.1.2012 12:13

papazian

Re: Další populistický krok

A pravice bude vesele krást! To není populistické, ale praktické pro bandu zlodějů! Víte pane, vše je věcí úhlu pohledu!

0/0
7.1.2012 20:53

Leinad

Re: Další populistický krok

A vy mlátítě černochy.

Proč je to praktické?

0/0
8.1.2012 0:28

kvedlal

Re: Další populistický krok

Buďte v klidu, levice s ČSSD v čele nikdy nekradla, že :-P Teď nejčerstvější kauza je zrovna o jednom panáčkovi z ČSSD: http://www.novinky.cz/krimi/255555-stihany-exmanazer-rsd-hala-se-prizivoval-i-na-penezich-z-eu.html?ref=stalo-se Prasklo to na něj, tak ho za trest vyloučí ;-D

0/0
8.1.2012 17:11

bad_azz

achjo

další stupidní krok, kterej ocení jen ti, co tomu nerozumí ;-D

0/0
6.1.2012 22:42

kvedlal

Kraj zaplatí z mých daní

ČSAD nejezdím, přesto se Kraj rozhodl z mých přímých daní dorovnat zvýšenou nepřímou daň pro jednu skupinu obyvatel... Proč mi tedy Kraj nebo stát nedorovná rozdíl v ceně dálniční známky (z 1200 Kč na 1500 Kč) ?

0/0
6.1.2012 18:33

Mira_K

Re: Kraj zaplatí z mých daní

Já také nesouhlasím, aby stát z mých daní dotoval výstavbu parkovišť a silnic, které používám minimálně. A že silniční doprava dotovaná v podstatě je také, to se už moc neříká.

0/0
6.1.2012 20:01

kvedlal

Re: Kraj zaplatí z mých daní

Silniční doprava je dotovaná? Mně nikdo provoz mého autíčka nedotuje. Možná jste chtěl říci, že dotovaná je oprava silnic, po kterých ale jezdí i autobusy ČSAD. A kdo ty silnice ničí více - osobní auto nebo několikanásobně těžší autobus či náklaďák? Též není pravda, že silnice používáte minimálně - cokoliv koupíte v obchodě, bylo dopraveno po silnici.

0/0
7.1.2012 18:50

Mira_K

Re: Kraj zaplatí z mých daní

Pokud byste bydlel na vsi budete rád, že vám autobus doveze dítko do školy/nebo snachu k doktoru, aniž byste je tam musel vézt vy. A kdybyste měl platit za jízdné plnou cenu, asi byste nejásal. Silniční infrastruktura je dotovaná, včetně výstavby parkovišť, na kterých vaše auto stojí na zdarma na veřejném/městském pozemku. Stát sice vybírá dálniční poplatky a silniční daň, ale to hodí jen několik miliard. Zdaleka největší příjem je ze spotřební daně z paliv, ale část z ní jde podle zákona do dalších výdajových položek státu - zdravotnictví apod. (léčení zmrzačených z autonehod taky něco stojí). Provozní náklady a investiční náklady dopravní silniční sítě jsou dnes přibližně něco o málo větší než daňové příjmy. A tyhle nůžky se budou v dalších letech spíše rozevírat. Autobus ČSAD projede po silnicích párkrát za den (o víkendech ani ne). Má sice větší vliv na vozovku, ale zas ji použije mnohem méněkrát.

0/0
7.1.2012 19:55

kvedlal

Re: Kraj zaplatí z mých daní

Nechápu, proč se tedy nepřestěhujete do města, když vám to na vesnici tak vadí... Není pravda, že výstavba parkovišť a městských silnic je zdarma - město je staví z mých daní. Z mých daní se platí úklid, údržba a oprava těchto veřejných/městských prostranství, nejsou tedy zdarma. Ohledně zpoplatnění samotného parkování nejen v centru ale všude ve městě - jsem pro. Alespoň dojíždějící nerezidenti nebudou zabírat místa k parkování místním a člověk večer zaparkuje. Píšete, že autobus ČSAD projede po silnicích párkrát za den ... v každém případě tam jede častěji než já, tedy použije silnici vícekrát. Závěrem bych rád podotkl, že Vaše úvaha, že stát ze spotřební daně na pohonné hmoty hradí zdravotnictví je výplodem socialistického uvažování, kterého byste se měl víc než dvacet let po revoluci ve vlastním zájmu zbavit. :-)

0/0
8.1.2012 11:15

Leinad

Re: Kraj zaplatí z mých daní

Kdo platí několikanásobně větší mýto a větší silniční daň?

0/0
8.1.2012 0:21

Krak

Re: Kraj zaplatí z mých daní

Protože jsi příliš jednoduchý...

0/0
6.1.2012 23:43Najdete na iDNES.cz