Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Brdští starostové chtějí turisty, ale bez obřích hotelů a haciend

Kam v Plzeňském kraji na lyže? Na Špičák nebo třeba na Tok? I tak by se mohli během krátké doby rozhodovat milovníci lyžování poté, co bude zrušen vojenský výcvikový prostor v Brdech, kde řada vrcholů dosahuje podobné výšky jako ty šumavské a bývá tam i dost sněhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petkan

PRO TURISMUS

Já nvím jak vy, ale já jsem proto, aby se území rozdělilo na části, které se budou rekreačně využívat a na části, které budou chráněné. Nevím, co by bylo špatné na systému lyžařských stop a rekreačních chat citlivě zasazených do přírody. Sem tam nějakej vlíček se sjezdovkou. Stejně nemaj Brdy při slušný nadmořský výšce převýšení. Je to spíš náhorní planina.

0/0
6.1.2012 15:47

habásko

.

Když tam bude turistika, tak alespoň nějací lidé z dosavadního vojenství by měli práci a nemusel by je živit zase stát. Když tam bude rezervace, tak bude její správa opět na státní útraty a to území tam chcípne, protože se tam nikdo nepohrne.

0/0
6.1.2012 10:30

Damnedson

Co bude?

Dlouhodobě připravovaný developerský projekt "Pražská dovolená". Nejdříve se odstřelily útvary v Brdech, které tam denodenně cvičily, pak se to nechalo zpustnout a pak už jen konec.

Teď lze očekávat rychlé výměny restitučních nároků a nový majitelé budou žádat kompenzace, protestovat proti vyhlášení CHKO a samozřejměbude se vyhrožovat arbitrážema. Zas jedna Vondrovina.

Dokážu si tam představit umělé jezírko, chaloupky, hotely.....

+1/0
5.1.2012 17:01

Betio

Koukám ten Neoral,

už mluví zase za všechny. Rv

0/0
5.1.2012 15:32

ambs-ace

Brdy pitomé

Tam nic nevznikne, špatný přístup, žádný značení cest, cesty do pravého úhle Co se týká sněhu tak tam prostě je až když je v Praze, jinak  kulový. Lesy jsou tam hnusný , samej smrk, je tam pořád takové zamračené vlhko a přitom je ten kraj totálně vysušený , jenom Padrťský rybníky. Fakt netuším co by tam kdo stavěl , když se bude muset potýkat se šílenou byrokracií chráněného území. Mě úplně stačí kreténismus představitelů Dobříše ohledně bývalé raketové základny n severních brdech. Je to 22 let zavřený , lidi musejí hřeben obcházet. cyklisti by měli sjíždet až do Kytína, což samozřejmě nikdo nedělá . Teď tam postavili sluneční elektrárnu, to už je vrchol. Lidi žijící v podhůří Brdů naplňují význam slova buran zcela bezezbytku.

0/0
5.1.2012 14:58

Yesname

Re: Brdy pitomé

No, řekněme, že obyvatelé obcí, přilehlých k vojenským prostorům a k pohraničním pásmům u bývalé Železné opony jsou poněkud svérázní.

0/0
5.1.2012 16:17

narwampa

Re: Brdy pitomé

Díky za upozornění, že jsem buran. Buran z podhůří Brd. To zní krásně :-D :-D

0/0
6.1.2012 13:02

Dr. Fe (20)

Jak vy to v tom iDnes děláte ......

.... že máte vždycky všechno blbě ? Vrch Praha má nadmořskou výšku 862 m a ne 892 m jak uvádíte. Pokud to řek blbě Neoral, tak si to máte ověřit. Jinak nechápu proč Neoral zmiňuje jenom lyžování, Brdy lákají hlavně k cykloturistice, jak už uvedl přispěvatel níže.

0/0
5.1.2012 12:31

Yesname

Re: Jak vy to v tom iDnes děláte ......

Nepruď, překlep... devítka je nad šestkou. To se pak kontrolou pravopisu zkontrolovat nedá. ;-)

0/0
5.1.2012 13:26

Yesname

Je to ideální terén

na cykloturistiku. A asi to tak i zůstane. Pokud se tam nezačne s výstavbou hotýlků, tak tam ani nebude přelidněno.

0/0
5.1.2012 12:17

habr

Re: Je to ideální terén

Rozumné malé rodinné penziony, nebo něco na způsob bydlení v rodiném domu by bylo potřeba ale podpořit. Ale v rozumném měřítku. Pokud by Brdy měly být pro místní přínosem, musí jim přinést i nějakou práci a příjmy a ne jen jakési dotace od státu.

Takže pokud jsme pro měkkou turistiku která bude respektovat kouzlo Brdy bez super areálů, bylo by vhodné nabídnout pro část návštěvníků nějaké ubytování a další služby které lidi trochu v Brdech zastaví.

Ale je třeba to dělat skutečně citlivě, ne živelně. Obce by měly trochu spolupraccovat, aby každá nechtěla stejnou službu a potom se nepřetahovaly o klienty.

0/0
5.1.2012 13:32

Yesname

Re: Je to ideální terén

Ono to nakonec stejně asi skončí jen na mírném zvýšení ubytovacích a restauračních kapacit v okrajových obcích. Nedokážu si uprostřed prostoru představit stavbu něčeho podobného, jako je bouda na Knížecích pláních na Šumavě. Ale některý vojenský objekty by se třeba daly využít.

0/0
5.1.2012 14:21Najdete na iDNES.cz