Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Soud uznal vyšší zájem. Sporné volby v obci Bohy do třetice platí

Komunální volby v obci Bohy na Plzeňsku platí. Rozhodl tak Krajský soudu v Plzni, který už o platnosti voleb rozhodoval od loňského října potřetí. Pokaždé volby napadla některá ze dvou nesmiřitelných stran kvůli účelovému přihlašování lidí k pobytu v obci. Tyto praktiky střídavě použily obě strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Demokritos

Soud demokraticky uznal vyšší zájem paní Havlíčkové?

"Převážil vyšší zájem, aby obec plnohodnotně fungovala na principu zastupitelské demokracie

Tak to je teda bomba začít demokraticky vládnout podvodem s razítkem. To už si ti místní nemohou zvolit své zastupitelstvo? To jsou to skutečně takoví "hloupí vesničani", že jim koupení voliči musí říct, koho mají chtít ve vedení obce? Když takhle demokraticky nastoupili, tak budou jistě i takhle demokraticky vládnout. Jo a co  je ten vyšší zájem - jsou to nepovolené dočasné chaty na obecním lesním pozemku, povolení vodní elektrárny paní Havlíčkové v Natuře 2000, nebo je to rozprodej obecních pozemků kamarádům za korunu? Co je ten vyšší zájem, který sebral občanům obce právo zvolit si své zastupitelstvo. Určitě to není fungování obce ve smyslu zajištění veřejného osvětlení, vyvežení odpadu a pod. Obyvatelka obce Bohy, volebního práva demokraticky zbavená.

0/0
21.11.2011 19:57

sportsmanak

Re: Soud demokraticky uznal vyšší zájem paní Havlíčkové?

Hezká přezdívka, ten Demokritos :-)

Jen přidám jeden jeho citát:

"Je třeba mluviti pravdu, ne mluviti mnoho."

0/0
21.11.2011 21:17

fidy

Re: Soud demokraticky uznal vyšší zájem paní Havlíčkové?

Máte naprostou pravdu, je to bordel v té vaší vsi!!! Chudák Natura2000, co kdyby náhodou postavili tu vodní elektrárnu, určitě první na Berounce, proti tomu je nějaký kravín na břehu nebo ježdění traktorem v řece maličkost. A nebo ti drzí chataři, klidně si v dobré víře koupí chatu (povolenou, zkolaudovanou s přiděleným č.e.) a když jim jí chce hodný pan starosta spolu s místostarostou nechat zbourat, tak se jim to ještě nelíbí.  Volby jsou taky velký podvod!!! Přihlašování nových lidí do obce vymyslel jako první, teď už snad, bývalý starosta, tak jakto, že se ta druhá strana opičí!!!??? No nic, balím a jedu tam k vám, když se budou rozprodávat po koruně pozemky, sice asi nejsem kamarád, ale i tak možná něco zbyde.

PS:M.nebreč, ten rozpadlý plot vám tam nechají ;-D

0/0
23.11.2011 11:11

V.Leva

Re: Soud demokraticky uznal vyšší zájem paní Havlíčkové?

Myslím, že tu dochází poněkud k dezinforamci. Chataři si koupili nebo postavili chaty (stavby dočasného charakteru)  na cizím lesním pozemku s tím, že pokud nájemní smlouva nebude prodloužena vrátí pozemek ke svému účelu, tedy k plnění funkce lesa. V nájemních smlouvách je to jistě uvedeno a při podpisu těchto smluv s touto podmínkou souhlasili. Myslím, že ani starosta ani místostarosta nic bourat nechtěli. Chatu by si měl potom přeci každý zbourat nebo přemístit sám.

Přihlašování občanů si starosta nevymyslel, je to jeho povinnost, kterou také plnil.

0/0
23.11.2011 12:39

Tony Right

Re: Soud demokraticky uznal vyšší zájem paní Havlíčkové?

Myslim, že za to může ten zpropadený mastičkář!

PS: Neplač, M., vašeho plotu se nedotknou... ;-D

0/0
23.11.2011 15:06Najdete na iDNES.cz