Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Odpůrce a investora čeká důležitý souboj o nový obchoďák v Plzni

Jedna z velkých bitev o projekt výstavby obchodního centra mezi Americkou třídou a Denisovým nábřežím v Plzni se uskuteční ve středu 2. listopadu v budově Úřadu městské části Plzeň-střed v sadech Pětatřicátníků. Od 14 hodin je zde totiž naplánováno veřejné projednání posudku vlivu stavby na životní prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

theorange

Není Vám to jedno? Přijďte zítra na veřejné projednávání!

Informace o veřejném projednávání ve středu 2/11 najdete na http://goo.gl/ZEzhy.

NENÍ VÁM TO JEDNO? Neváhejte a přijďte!

0/0
1.11.2011 15:00

Flate

Místo ..

.. toho aby se centrum města oživovalo, tak se mu tím vtiskne účel, který v dnešní době nemá opodstatnění. Oživení města lze realizovat tím, že se tam znovu zabydlí lidé, ne že tam budou jen obchody a lužby a po šesté večerní aby se člověk v ulicích města bál, protože tam do osmé, deváté večer nikoho nepotká (pak potká, ale zase ne střízlivého).

Navíc na místě, které s trochou architektonického důvtipu přetvořit na nádhernou městskou část, viz. studie studentů Liberecké univerzity.

0/0
1.11.2011 10:48

PLSFS

Re: Místo ..

Ty jsi uz dlouho takhle vecer ve meste nebyl, co? Hlavne v patek a v sobotu je tam v tu dobu, co pises, vic lidi nez ve tri odpoledne.

0/0
1.11.2011 13:11

tdvorak

Re: Místo ..

A samý zajímavý :-)

0/0
1.11.2011 13:31

letadlo26

Re: Místo ..

on to psal... " (pak potká, ale zase ne střízlivého)."

0/0
1.11.2011 14:06

Flate

Místo ..

0/0
1.11.2011 10:45

Flate

Ve své podstatě..

.. nejde ani tak o kulturák, jako právě o tu hrůzu, co tam má stát. Je tu zapotřebí něco podobnýho? V samotném centru? Uživí se to? Na vše je snadná odpověď - NE. Stačí se podívat na prázdná místa k pronájmu v Plaze. Stačí se podívat na kupní sílu obyvatel. Tahle stavba by přinesla pouze značné zatížení dopravou po realizaci (je snad počet vozidel v Plzni mizivý a průjezdnost ideální?), extrémní zatížení hlukem a prašností v průběhu dlouhodbé stavby (tuším, že 14 měsíců). Co potom? Uživí se v tom jeden supermarket, pár obchodů z nadnárodních řetězců, které budou dotovat majitelé, v nabídce bude podředné předražené zboží. Jako projev dobré vůle tam investor vrazí několik málo metrů čtverečních (celkově ke stavbě) pro "sportovní vyžití a jiné aktivity", pod kterými se může skrývat i prachobyčejná herna!

Je to průser několika předchozích Rad a Zastupitelstev města, protože o záměru investora se vědělo xlet zpětně, ale nikdo nic z vedení města nedělal, protože jen oni ví proč.

0/0
1.11.2011 10:45

tomas__marny

Re: Ve své podstatě..

Na všechno je snadná odpověď? Ne, není. Jestli je další obchod potřeba? Pro vás ne, pro někoho jiného (investora) ano. Jestli se projekt uživí bych nechal na něm. Jsou to jeho peníze. Jestli se zvýší doprava v okolí? Ano, zvýší. Jenže celou věc je třeba vidět v kontextu. Pokud se napostaví obchod zde, postaví se někde na okraji města. A zatímco na nábřeží v centru by mnoho lidí přišlo i pěšky, tak na okraj města pojede většina autem. To je fakt. Takže doprava se nevýší zde, ale někde jinde (a více). Dalším faktorem je, nakolik město může ovlivňovat soukromého vlastníka. Mají být nastavené určité mantinely. Ale nemůže rozhodovat úplně o všem. Ostatně hned vedle stojí bývalé lázně. Památkáři prosadili ochranu bazénu. Dobrá myšlenka, ale výsledek? Za pár let bude město platit demolici budovy (včetně bazénu). Podobně to může dopadnout s domem hrúzy. Pokud město nepovolí přestavbu na něco, co bude vydělávat, zůstane tam časem ruina. Všechno je to o penězích.

0/0
1.11.2011 11:39

Ftipnejj

dum hruzy

0/0
1.11.2011 10:30Najdete na iDNES.cz