Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Třetí volby v obci Bohy sdružení kolem bývalého starosty prohrálo

V obci Bohy na severním Plzeňsku proběhly už potřetí od loňského října komunální volby. Dvakrát jejich opakování nařídil soud kvůli nárůstu počtu obyvatel v předvolební době. Tentokrát sdružení kolem bývalého starosty prohrálo, dostalo jen dva ze sedmi mandátů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kotrbalek

Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

Přece s medializací voleb v Bohách jste začal právě Vy. Máte k tomu možnosti, tak jste je prostě jenom využil. Ale pravdu tím nezměníte. Pane Jedličko nežijete trvale v Bohách, ani Vaše rodina. Nic proti Vám osobně nemám, a jste asi  celkem známá osobnost, tak je i Vaší věcí, jak na veřejnosti vystupujete a jak se chováte. Nebudu Vás hodnotit. Ale v Bohách si zastupitele zvolí skutečně "božští občané" a za to Vám ručím. Vystačíme si opravdu jen místní.  Na "božské raritě - volbách" je krásně vidět, co Vy novináři dokážete stvořit. Kdo není zasvěcen, neví oč jde, kdo je zasvěcen - vidí nesmysly. Tak se překrucují skutečnosti, tak se tvoří  veřejné mínění, které leckdy pomůže bohužel i soudům v rozhodování.  Tak si teď počkáme na rozhodnutí Krajského soudu v Plzni. Zřejmě se bude volit znovu, ale prosím Vás, apelujte i na ty ostatní "trvalé obyvatele", ať už nás nechají zvolit zastupitelstvo. Obec o mnoho přichází  a celkový obraz obce není dobrý.  A co si o našich volbách myslíte Vy?

0/0
1.11.2011 21:50

sportsmanak

Re: Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

Dobře, vyškrtneme ze seznamu všechny, kteří v Bohách nežijí déle než deset dnů v měsíci? Nebo dvacet? No jo, jenže potom se musí vyškrtnout i obě dcery pana starosty Levého, které navíc seděly ve volební komisi. Zvláštní, ne? Ani jedna z nich TRVALE nežije v Bohách, přesto měly takováto privilegia. Budeme muset vyškrtnout dceru místostarosty Konvalinky, která také bydlí v Plzni.... To je přece blbost. Já opravdu nevím, jak tohle chcete udělat. Schválně jsem si počítal dny, které trávíme s rodinou v Bohách a v Plzni. Je to přesně půl na půl. Znamená to tedy, že podle vás teoreticky nemohu volit ani v Plzni ani v Bohách?

Upřímně říkám, že proti vám také nic nemám, ačkoliv jméno Kotrbálek mi nic neříká... Píšete hezkou češtinou, jste slušný/á, věcný/á, a vlastně i proto s vámi diskutuji, protože váš příspěvek má úroveň. Já plně chápu, že je ta situace v Bohách úplně naprd. (pokrač)

0/0
2.11.2011 9:10

sportsmanak

Re: Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

Vím, co vám vadí. Četl jsem, že do Bohů přijel autobus plný bezdomovců, aby si tam zapsali trvalý pobyt. Nebo že tam jsou přihlášení lidé, kteří ani neví, kudy se do Bohů jede. Sám přece víte, že zrovna já nejsem tenhle případ. Znáte mě, pravděpodobně se spolu zdravíme a vídáte parkovat mé auto před barákem.

Nechci unavovat sáhodlouhou statí. Raději bych si vše vyříkal z očí do očí, je to férovější. Jenže mi tuhle šanci nedáváte, když se skrýváte za přezdívkou kotrbalek.

Musím se ale důrazně ohradit proti tvrzení, že něco ovlivňuju z pozice novináře. Není to pravda. Dělám ve sportu a ten má s volbami v Bohách společné maximálně slovo HATTRICK :-) Navíc myslím, že TV Nova neodvysílala o situaci v Bohách ani jednu reportáž. Snad jen tu, že tady jdou lidé k volbám už potřetí za rok. Ale nebyla to žádná analýza, jen konstatování faktu, že se volí potřetí. (pokr)

0/0
2.11.2011 9:17

sportsmanak

Re: Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

A co si myslím o situaci v Bohách? Je mi z ní smutno. A víte proč? Protože v Bohách, na to jak je to malá ves, žije docela dost schopných lidí, kteří kdyby spojili síly, tak Bohy posunou dost kupředu. Jenomže je mezi vámi bohužel nepřátelství a nenávist, které je zakořeněné hluboko v minulosti. A bojím se, že situace je prostě neřešitelná a patová. Je to škoda.

Mějte se hezky, Roman Jedlička

0/0
2.11.2011 9:23

V.Leva

Re: Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

Pane Jedličko podle čeho soudíte, že v Bohách TRVALE nežiji? V Bohách jsem se narodila a jsou mým domovem a zatím na tom nehodlám nic měnit.

Členkou volební komise jsem byla jak pro tyto volby tak pro mnoho jiných, zdaleka ne tak atraktivních co do počtu voličů. O chod obce jsem se zajímala už v době, kdy táta starostou ještě nebyl. Myslíte si, že je to privilegium? Můžu Vás ujistit, že není. Pro mnohé volby je problém sehnat příslušný počet členů komise. Bohužel nechodí zástupy zájemců o tuto funkci. Stejně tak se jen těžko hledají lidé pro úklid a údržbu veřejných prostranství a tak bych mohla pokračovat.

Souhlasím s Vámi, že situace je patová a obci nepřispívá, snad jen na popularitě. Vždyť kdo by před rokem věděl, že existují nějaké Bohy?

0/0
7.11.2011 16:58

sportsmanak

Re: Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

Veroniko. Jsem rád, že jste se podepsala a cením si toho. Moc. Klidně veřejně napíšu, že jako předsedkyně komise jste byla výborná a počítání hlasů vám před rokem fakt odsejpalo. Všechna čest. Nikdy jste mi nic neudělala, dokonce jsme s Matýskem a Lenkou byli u vás koledovat, proto se nechci dohadovat ve veřejných diskuzích. A hlavně - vůbec to nechci stavět do osobní roviny. Jen jsem psal, že je těžko proveditelné zkoumat, kdo v obci TRVALE žije. Musel by existovat nějaký peoplemeter namontovaný u dveří, aby posoudil, kdo je v Bohách trvale a kdo ne. Proto ani nechci komentovat, jestli v Bohách fakt trvale žijete, nebo jestli jste spíš v Chrástu. Je to žabomyší válka, naprosto nesmyslná. A hlavně - je to vaše věc, což se snažím ctít.

O situaci v Bohách si myslíme to samé – je to patové a moc to rozvoji neprospívá. Jen zopakuju již napsané: je velká škoda, že spolu lidé nedokáží vyjít. Je to jen otázka mezilidských vztahů, žádná politika. Vždyť to vidíte sama.

Roman Jedlička

0/0
7.11.2011 18:18

sportsmanak

Re: Vážený pane Jedličko, co není pravdivé?

http://infodeska.justice.cz/soubor.aspx?souborid=1807562

0/0
21.11.2011 12:45

laaviickoovaa

Kupčení je již trestný čin paní Havlíčková

Paní Havlíčková si své vitězství koupila tak, že si do svého domu přihlásila 11 nových obyvatel, kteří zde nebydlí, ani nemají zájem zde bydlet, podobné praktiky provedli další členové uskupení HB v čele s paní Havlíčkovou, celkem si přihlásili 46 "trvalých obyvatel" a ÚS už uznává volební právo jen skutečně trvale žijícím obyvatelům, co s tím paní Havlíčková? Zaplatíte nové volby? Bez těch lidí by jste volby prohrála, že? Jste celkem zvyklá na nefér jednání, tak tohle vás nerozhodí, že? Vím, že mě pan Roman Jedlička zase smaže, vždyť tento "stálý občan Bohů" bydlí ve vašem bytě v Plzni, tak je Vám také zavázán, pravda bolí, že paní Havlíčková. Vím, že by jste byla starostkou jen na chvíli, jen, co si zařídíte Vaši elektrárnu a vedení vysokého napětí, prodáte slíbené obecní pozemky, zapomněla jsem na něco? Pak zase půjdete. Co na to asi řekne soud? To už asi také víte, paní Havlíčková, jako vždy. Týden před rozhodnutím, znáte výsledek.

0/0
30.10.2011 8:23

sportsmanak

Re: Kupčení je již trestný čin paní Havlíčková

Vážená paní Kovalinková,

asi si myslíte, že je internet anonymní médium, ale bohužel pro vás to není tak úplně pravda. Autora diskuzního příspěvku lze dohledat a není to tak těžké. Možná by bylo lepší, kdybyste paní Havlíčkové řekla všechno osobně přes plot, vždyť jste přece sousedky. Schovávat se za různé přezdívky a napadat v diskuzních fórech anonymně všechny okolo sebe je opravdu velké hrdinství...

Mějte se.

0/0
1.11.2011 0:26Najdete na iDNES.cz