Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Starosta Sušice chce aby ztrátu nemocnice pomohly smazat i okolní obce

Starosta Sušice Petr Mottl chce, aby se na smazání letošní zhruba sedmimilionové ztráty místní nemocnice podílely i okolní obce. Z analýzy, kterou si nechalo vedení špitálu zpracovat, totiž vyplynulo, že obyvatelé Sušice čerpají jen třicet procent péče, zbylou část pak lidé z okolních obcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Míla1

Práce starosty

O tom, že má pan starosta oslovit okolní obce, rozhodlo zastupitelstvo již 23.2.2011, cituji z usnesení:

1) Zastupitelstvo města ukládá starostovi města ve spolupráci s vedením nemocnice oslovit představitele měst a obcí, jejichž občané využívají nejvíce služeb léčebné péče nemocnice v Sušici se žádostí o příspěvek do fondu nemocnice.

Proč toto usnesení starosta ještě nesplnil? Nejspíše je zaneprázdněn likvidací schopné ředitelky ZŠ Komenského, nebo stavbou bazénu. Kdysi byl v Sušických novinách článek "Bazén nebo nemocnice?". Jak je vidět, Sušice již spěje k této situaci.

0/0
23.9.2011 8:06

Sidina

Priority města

To se tedy povedlo. Kvůli vyrovnání ztráty nemocnice nebude mít město na jiné investice, opravy chodníků atd.  Ale, že si město bere úvěr 90 milionů na stavbu bazénu, který bude stát celkem minimálně  150 milionů, to už pan starosta cudně zamlčuje. Jenom za pozemek na stavbu tohoto bazénu, který se musel vykoupit od místních sportovců, zaplatilo město přes 1 milion korun. A úroky z úvěru nebudou také malé.  Dále se v Sušici  i přes odpor rodičů ruší  jedna z místních základních škol a také se to zdůvodňuje nutností úspor. Jak je vidět, neměří se všem stejným metrem a šetří se jen někde a někdy a hlavně na někom. Sportovci a některé místní kulturní spolky to rozhodně nejsou. Ostatně není divu, když zásadní městské záležitosti řeší starosta u piva na místním stadionu s místními sportovci.

0/0
22.9.2011 12:40

EvaNelešovská

Obětovat nemocnici za bazén

Jasně 7 miliónů ztráty se mu zdá dost, ale 150 miliónů za stavbu megalomanského bazénu a s tím spojené další každoroční výdaje, je co? Teď  starosta a spol. zrušil jednu školu, na řadě je nemocnice, aby bylo kde se koupat? Jojo ODS ta to má srovnaný.

0/0
22.9.2011 12:28

kien

TAKOVOU HRUBKU V NADPISU!!!

TAKOVOU HRUBKU V NADPISU!!!

0/0
22.9.2011 12:27Najdete na iDNES.cz