Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rodiče se bouří proti rozhodnutí města zrušit nejmenší sušickou školu

Demonstraci před radnicí chystají rodiče dětí, které chodí do Komenského základní školy v Sušici. Zastupitelé totiž zvedli ruku pro zrušení jedné ze tří sušických základních škol. Zmizet by postupně měla nejmenší Komenského škola, kam chodí 220 dětí. Do jejích prostor se přestěhuje 45 žáků zvláštní školy v Nuželické ulici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sidina

Pravda je jinde

Nejde o nic jiného,než zbavit paní ředitelky a zrušit školu je jediná možnost.V článku říká pan Kříž,že nejlepší je jeho škola,protože tam chodí polovina sušických dětí,ale zamlčuje,že na jeho škole byl v minulých letech největší úbytek,kdežto na ZŠ Komenského mají stále pln a kdyby mohli přijmout víc dětí,tak by měli žáků mnohem víc. Celou záležitost rozvířila především jedna zastupitelka a zároveň radní za stranu Sušických.Zkusila to už jednou ale tehdy  se starostou nenašli v zastupitelstvu většinu.Tato zastupitelka už před několika lety "proslula" v Sušici tím, že vyslýchala studentku kvůli článku v místních novinách a to ještě dříve, než vůbec vyšel.V případě bazénu ODS slibovala,že bude stavět pouze s dotací.Dotace není a město se bude zadlužovat.Už předem se počítá s provozní ztrátou minimálně 3 miliony Kč.Na to peníze jsou,ale na provoz úspěšné školy ne.Hlavně,že po tom,co odhlasovali zrušení školy,odhlasovali odkoupení pozemku právě pro stavbu bazénu v ceně 1,1 milionu Kč.

+1/0
17.9.2011 20:47

JanaZdeněk

Bazén nebo děti ? a školství jako takové

Souhlasíme s příspěvkem před námi a musíme dodat jak je možne že se zastupitelé mohou takto chovat vůči lidem v Sušici měli bysi uvědomit že bez nás voličů by natěchto místech neseděli.V našem městě jsou tři školy a jedna speciální.Každoročně se financují  desetimiliony korun,přičemž na speciální školu připadá šestset tisíc a na ZŠ Komenské dvamiliony.Navíc tato škola je schopna získávat dotace z nadačních a evropských fondů.Dále musím upozornit že vedení školy je schopno ušetřit a vracet peníze do rozpočtu města.A tak se  ptáme jak chce město ušetřit(což je hlavní záměr),když bude speciální škola přesunuta z jedněch nevyhovujících prostor do druhých v ZŠ Komenského a budou muset vynaložit minimálně šest milionů na rekonstrukci ohledně bezbariérového přístupu,soc.zařízení atd.Přičemž budou školu nadále ročně dotovat 2 miliony korun.PS: a za kolik asi tak prodají budovu v Nuželické kde sídlí spec.škola za jeden milion (či více) na pozemek bazénu?

+1/0
17.9.2011 20:40

Eiram11

ODS si v Sušici dělá, co chce

V loňských komunálních volbách ODS v Sušici výrazně vyhrála. Občanům slíbili výstavbu krytého bazénu, ale když nedostali dotaci, stejně ho postaví za 150 milionů, 90 mil. z toho bude úvěr. Téma školství v programu vůbec neměli a dnes chtějí rušit nejlepší - rodinnou školu. Jako rukojmí si berou děti ze zvláštní školy a tvrdí, že se tyto postižené děti učí v nevyhovujících prostorách.  Problém přece nespadl z nebe. Jenom zřejmě nebylo taktické si ho dát do volebního programu. Spolu s politickým uskupením "Sušičtí" si prostě dělají, co chtějí, bez ohledu na vůli občanů (petice 3578 občanů proti zrušení školy).

+1/0
17.9.2011 18:46

Míla1

Bylo rozhodnuto předem

O rozhodnutí zrušit nejúspěšnější školu ve městě bylo již dávno rozhodnuto. Nepomohla ani petice, kdy za 14 dní 3500 lidí (!)  dalo najevo nesouhlas se zrušením školy. Jde o konkurenční boj mezi školami, kdy největší škole ve městě ubývají žáci, rodiče začínají více preferovat menší školy. V dnešní době, kdy přibývá šikany, drog a dalších negativních jevů, jde vedení města Sušice zcela opačnou cestou. Naplní velkou školu a malou zavře. Místo 220 žáků bude v budově nyní 45, ale protože se počítá s větším začleňováním dětí ze "zvláštních"  škol mezi  děti klasické ZŠ (stát šetří), bude možná v příštích letech tato budova nevyužitá.

0/0
17.9.2011 8:03Najdete na iDNES.cz