Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Aktivisté s právníky v zádech útočí proti kácení u soudů i ombudsmana

Ekologové a účastníci blokády proti kácení šumavských stromů napadených kůrovcem přešli do protiútoku. Navrhli plzeňskému krajskému soudu, aby předběžným opatřením zamezil policii zasahovat proti aktivistům. Stěžují si i u ombudsmana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franta04

Pravda je úplně jinde, než se ekoteroristé říkají

Duhozelená ekoteroristická tlupa alibistů opět překrucuje pravdu k obrazu svému. Že předběžné opatření bylo vydáno proti hnutí Duha sice pravda je, ale každý normální člověk ví, že veškeré to smetí, které se na Šumavě přivazuje ke stromům, brání kácení stromů napadených lýkožroutem smrkovým a jednoznačně porušuje zákon, patří do úplně stejné hromady odpadků, ve které je i Duha.

Takže se tady jedná pouze o formální a vykonstruovanou "nepříslušnost" k hnutí, které dostalo soudní výstrahu.

Znovu připomínám, že o peníze jde ve sporu o Šumavu až na prvním místě. Nejedná se však o peníze lidí, kteří tam trvale žijí a pracují. Jedná se o peníze právě pro takovou sebranku, jako je Duha a jim podobné velmi pochybné organizace.

Duhozelení ekoterorističtí přisluhovači, buďte tak laskavi a konečně si přestaňte z normálních slušných lidí dělat blázny. Všichni nejsou tak zabednění, jak si myslíte a s vašimi pseudovědeckými teoriemi zásadně nesouhlasí.

+1/0
4.8.2011 13:27

Franta04

Re: Pravda je úplně jinde, než se ekoteroristé říkají

Znovu připomínám, jak to s těmi penězi opravdu je.

Například hnutí Duha, pod jehož hlavičkou se protest na Šumavě defakto děje, za poslední 4 roky od státu vyinkasovalo na propagační akce na Šumavě 3,2 miliónů.

Vědci z Jihočeské univerzity na výzkum podporující bezzásahovost na Šumavě získali od státu doslova stamilióny korun.

Profesorka Hana Šantrůčková z Jihočeské univerzity pracuje na šestiletém projektu "Ekologické, evoluční a experimentálně biologické přístupy ke studiu vzniku a významu biodiverzity" vyinkasovala od státu na tento projekt podporu ve výši 165 miliónů. Celkové náklady tohoto projektu mají být něco přes 200 miliónů. Ročně to činí něco přes 30 miliónů, měsíčně něco přes dva a půl miliónů. Lukrativní živobytí pro cca 10 lidí po dobu 6 let, pokud by profesoři univerzit i další univerzitní zaměstnanci nebyli placeni státem. Nebo provozní náklady středně velké firmy po dobu 6 let…

+1/0
4.8.2011 13:28

Franta04

Re: Pravda je úplně jinde, než se ekoteroristé říkají

Jméno Hany Šantrůčkové je známé už i v politice, je autorkou otevřeného dopisu představitelům státu, kde vyjadřuje obavy z jmenování Stráského do funce ředitele. Bezsporu podložené "vědeckými" argumenty.

Profesor Zdeněk Landa, také z JČ univerzity, získal 6,1 miliónů na "Monitoring výskytu a cílené využívání entomopatogenních hub přirozeně asociovaných s populacemi lýkožrouta smrkového ve smrčinách NP a CHKO Šumava".

Dr. Jaroslav Vrba opět JČ univerzita, získal jako spoluautor práce "Limitující faktory a omezení biologického zotavování z acidifikace: Jaká je budoucnost horských ekosystémů Šumavy?", ze státního rozpočtu 7,6 miliónů.

Co k tomu dodat? Snad jen to, že celé to vystupování poněkud zmanipulovaných duhozelených jedinců je velmi smutná epizoda v historii Šumavy.

+1/0
4.8.2011 13:31

Lisak Bystrouch

vulgarismy a násilí používaji pouze lidé s nižším IQ :)

..a koukám, že se jich tu též pár najde, že;-) ovšem přesdržková nikdy ničemu nepomohla, spíš by se tací přihlouplí jedinci měli snažit trošku se vzdělávat a o daném problému si něco přečíst - myslim si, že je lepší vědět než na prdeli sedět a nadávat:-)

+1/0
3.8.2011 12:57

viveka

Re: vulgarismy a násilí používaji pouze lidé s nižším IQ :)

Nemají argumenty, tak vytáhli vulgarismy, no. :-)

0/0
3.8.2011 14:35

ferda1

fakani

Aktivisté potřebují přesdršku a bude pokoj. Myslím že to dlouho trvat nebude

+1/0
2.8.2011 23:39

Fai Rodis

A jak to maji tluste

a barevne na kvalitnim papire vytistene...

To zas padlo v Indonesii dzungle.;-)

0/0
2.8.2011 19:09

AAA2

A co se stane, kdyz bude policie respektovat pripadne

predbezne opatreni stejne, jako aktiviste respektuji to uz vydane? ;-D;-D;-D Pozadaji o zasah ... policii? ;-D

0/0
2.8.2011 15:00

ejirek

Re: A co se stane, kdyz bude policie respektovat pripadne

..předběžné opatření se týkalo členů hnutí Duha..

0/0
2.8.2011 23:14

hňup

možná a právníky v zádech.

ale určitě bez rozumu v hlavě....

0/0
2.8.2011 14:47Najdete na iDNES.cz