Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Maminky se při cvičení s kočárky v Borském parku dostávají do formy

Speciální lekce cvičení pro maminky s dětmi fungují i v plzeňském Borském parku. Cílem programu Fitmami je umožnit sportovat i maminkám malých dětí, pro něž jsou nabídky jinak velmi omezené.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mouchard revival

...

fantazie, organizované běhání kojiček po parku za 150,- na hodinu, to je nápad za miliony...R^

0/0
31.7.2011 19:57

beepee

..

Nápad dobrý R^ Ale 150Kč na hodinu? 8-o Já nevím, když to srovnám s fitkem, které má určité výdaje, mi to přijde docela dost.

0/0
31.7.2011 17:17

kopretinka987

:-)

V Plzni je několik míst, kde si můžete zacvičit a dítě tam pohlídají, mají dětské koutky nebo přímo vyhrazené hodiny pro matky s dětmi. Stačí jen trochu popátrat, a nebrečet pořád, jak jsou chudinky matky s dětmi opomíjená skupina.

0/0
31.7.2011 10:47

kattyse

...to může napsat jenom chlap!

Nechápu Váš příspěvek? Myslím, že každá maminka je ráda za možnost fyzické aktivity, kterou může vykonávat společně s miminkem a nemusí řešit hlídání. A to že je tady tato možnost mi přijde jako perfektní nápad! Pohybu s dítětem je sice dost, ale ne vždy vhodného! Přenášení po bytě, dávání dítěte do kočárku, do postýlky, tlačení kočárku, tahání nákupů atd. je sice posilováním, ale většinou nevhodným! A toto je třeba správně kompenzovat. Ano, pravda je, že nemusím platit cvičení a můžu si jít do parku či kamkoliv jinam zasportovat sama. Ale kdyby jste byl někdy na rodičovské dovolené, pochopil byste, že to není jen o fyzické aktivitě, ale i o kolektivu - jednak máte motivaci, přijdete mezi lidi a taky si třeba popovídáte a seznámíte se s jinými maminami.

Výlet na Šumavu je sice fajn, ale ne každý má možnost jej podniknout (mobilita, finance, zaměstnaný partner) a určitě to nelze provozovat každý týden.

Váš příspěvek jasně vypovídá o tom, že nevíte, o čem je rodičovská dovolená!

0/0
31.7.2011 10:33

P-P

Re: ...to může napsat jenom chlap!

jestli to byla reakce na mě, tak Vás musím vyvést z omylu. Má žena se mnou naprosto souhlasí - a to máme tříměsíční dítě. Uznávam, neví, co je rodičovská dovolená, je zatím jen na mateřské. Jde jen o to, nebýt mentálně zaostalým jedincem, ale umět si vyřešit své potřeby bez nějakého "odborníka". A nejsou to činnosti, které je nutné dělat o samotě. Koneckonců většinou to nepodniká(me) sama (sami). A nezlobte se na mě, ale pár korun na autobus, či vlak, aby člověk vyrazil do přírody za město má snad každý. A až na jihomoravské a polabské roviny jsou kopce obvykle už za humny.

0/0
31.7.2011 20:31

P-P

Re: ...to může napsat jenom chlap!

A ženská, co neumí jezdit sama autobusem, či vlakem s kočárkem by měla

vyhledat odbornou lékařskou pomoc.  Ta moje v tom totiž žádný problém

nevidí. A i když jsem v práci, tak vezme kočárek, na záda batoh, podobně

vybavenou kamarádku a jede autobusem kousek za město, aby se prošla.

Někdy, jede i sama.

0/0
31.7.2011 20:32

P-P

Re: ...to může napsat jenom chlap!

Tím dokazuje, že kdo tvrdí, že takovéto věci žena s

kočárem nemůže podniknout (kvůli mobilitě, financím či zaměstnanému

manželovi), naprosto netuší o čem je mateřská či rodičovská dovolená!!

0/0
31.7.2011 20:32

beepee

Re: ...to může napsat jenom chlap!

Ale to co tu říkáte, to je zas blbost. Ne každý má takové štěstí na "přizpůsobivé" dítě. Já se do 6ti měsíců dítěte skoro nehla z domu, kojila jsem co 2 hodiny, přes kloboučky, které musely být sterilní, do toho odsávala a neustále bojovala s nadměrnou tvorbou mléka, pořád se mi spouštělo. Takže už se vidím, jak někde pobíhám po šumavských luzích a hájích Rv Pro mě byl opravdu dostupný max. ten Borský park - bydleli jsme kousek od něj - ale samozřejmě jsem tam nechodila cvičit ale na procházky. Ale nechte si to hloupé paušalizování. !!

0/0
1.8.2011 8:43

P-P

Cvičení jen pro blbé

Připomíná mi to jednu fotku z USA, která kolovala kdysi po internetu - bylo na ní fitnescentrum, k němu od parkoviště pár schodů a u nich eskalátor.

Proč si platit cvičení, když je doma kočárek s dítětem? Stačí jen nebýt pohodlným a mít dobrý kočárek. Rychlá chůze do kopce s kočárkem - perfektní posilovna na stehna a zčásti i na záda. Kdo si chce procvičit ruce, může dítě přenášet po bytě a hrát si s ním. Další skvělou posilovnou je cestování hromadnou dopravou (zvláště meziměsto) s kočárkem. A komu je to málo, ten ať si dá celodenní výlet po Šumavě, či jiných kopcích.

Mám to z vlastní zkušenosti. Ale je pravda, že já si na posilovny nikdy nepotrpěl (a moje žena jakbysmet) - spíše se tužíme vhodnými fyzickými aktivitami, či pohybem v přírodě.

0/0
31.7.2011 10:06Najdete na iDNES.cz