Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Uzavření obchvatu Třemošné se odkládá, nedorazil papír od soudu

Uzavření silničního obchvatu Třemošné se odkládá nejméně do čtvrtka tohoto týdne. Předběžné opatření nařizující okamžité uzavření silnice vydal obvodní soud pro Prahu 4 minulý čtvrtek. Ředitelství silnic a dálnic ale dosud obsílku nedostalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nenimitojedno

Kdyby tam bydlel obyčejný člověk

Zajímalo by mě, kdyby v dané ulici bydleli úplně obyčejní lidé, čímž nechci říct, že manuálně pracující lidé jsou nějak méněcení. Ale myslím, kdyby to nebyli "velké ryby". Také by se kolem toho strhl takový humbuk a soud by v mžiku vydal přeběžné opatření?

Starousedlíci dobře vědí, kdy se o projektu začalo hovořit. A pro ty, kteří stále nemohou pochopit, že studie k výstavbě obchvatu existovala dávno předtím, než tam byl pozemek rozparcelován:

http://www.tremosna-prelozka.cz/historie-projektu 

A jinak, o nějaké protihlukové bariéře se nikdy v projektu nehovořilo. Zde http://www.tremosna-prelozka.cz/ucel-stavby je zmínka jen o výměně oken.

Takže pořád nechápu, o co těm "Orlíkářům" vlastně jde. Nebo tam bydlí někdo, jehož firma by si na stavbě bariér chtěla nakapsovat. A může mi někdo říct, kdo je ten pan Štrunc, jehož jsméno se tu často zmiňuje?

0/0
7.7.2011 15:21

Johny_V

není co řešit

http://www.tremosna.cz/

0/0
7.7.2011 11:09

petrina007

Lidská ubohost!

Vážení, uvědomujete si vůbec, že obchvat Třemošné stál miliardu, tudíž v přepočtu na každého z obyvatel Třemošné, počítám-li, že je jich 4500 se částka za obchvat pohybuje 222.222,- Kč na osobu, cena toho kousku protihlukové stěny přijde na 5 mil, vydělím-li to stejným počtem obyvatel jedná se o částku 1111,- Kč na osobu, nepřijde Vám toto směšné? Proč nechodíte a netroubíte pod okny Ředitelství silnic a dálnic, které oknem vyhazuje miliony, proč Vás nezajímá, kam mizí peníze daňových poplatníků, jakým způsobem se v tomto státě hospodaří? Nebydlím v dané lokalitě, bydlím pod Chanosem, kde k původní silnici bylo daleko blíž, v té době jsme žádný hluk neměli, současný obchvat nám životní podmínky také zhoršil a to jen kvůli chybějícímu kousku protihlukové stěny, takže všem trubičům děkuji, jejich dětinské manýry neruší pouze Lipováky, ale i starousedlíky ... je to ubohost! A to s uzavřením obchvatu nesouhlasím, ale problematikou se zabývám.

+1/0
6.7.2011 15:20

Johny_V

Re: Lidská ubohost!

nesouhlasím, aby "můj" podíl 1111 Kč by vydán na něco, co dle měření není nutné. A navíc někomu, kdo moc dobře věděl, že tam obchvat bude. Kdyby si všichni dotčení složili peníze uspořené při koupi domů, mohou si protihlukovovu stěnu postavit bohatě sami.

Troubení nejsou dětinské manýry a patrně funguje....... pokud se, jak to tak vypadá, zavře celý obchvat a do Plzně to půjde jen přes Zruč, myslím, že to dlouho nezůstane jen u troubení, protože dorazí i lidi za Záluří a Horní Břízy, kudy budou vedené objízdné trasy........nechtěl bych být členem OS Orlík, abych musel vyjít na ulici.......

Jinak na stěny asi nedojde, protože na uzavřené komunikaci nebude změřen žádný hluk a tak nebudou protihluková opatření třeba :-)......

0/0
7.7.2011 11:15

petronias1

Re: Lidská ubohost!

Za 5 mil. Kč si dnes pořádně ani nezašu*káš, a pomalu ani nevyse*reš! Ta nová silnice je na vyvýšeném náspu jak bejk, a pro umístění a zakotvení protihlukové stěny se ten násep bude muset setsakra rozšířit, dodatečně odvodnit (větší plocha než původně plánována), vybudovat v ní únikové průrvy. Tu tvou částku bych vynásobil minimálně 10x.... Dost dobře i víckrát! To jen tak pro představu o nákladech.

0/0
11.7.2011 19:50

IvaKu

Historie projektu

Pro zajímavost sem vkládám odkaz na veřejně přístupnou informaci na webu ŘSD: http://www.tremosna-prelozka.cz/historie-projektu

Již v roce 1995, tedy v době, kdy domy nespokojených občanů, založivších obč. sdr. Orlík, ještě nestály. A když se parcely prodávaly, jistě existoval územní plán.

No, napadá mě ještě jedna věc, ale jde opravdu jen o jakousi spekulaci - pan Týzl má v registru živnostíků uvedenou realitní a pojišťovací činnost. Nebyl to nakoec on, jehož prostřednictvím se parcely prodávaly?

0/0
5.7.2011 17:11

(registrac)

Re: Historie projektu

To chce pana Klímu a Kroupu, aby v tom zašťourali.

0/0
5.7.2011 22:28

Tupolánek

Re: Historie projektu

tak tak ;-)

0/0
6.7.2011 20:45

Dalšínickvpekle8 aneb 1000 dukát

Co bylo dřív ?

Schválený plán na obchvat  zakreslený v územním plánu nebo prodej parcel v ,,klidném prostředí na okraji města,, pár metrů od něj ?

0/0
5.7.2011 14:45

patandmat

Paní Benešové a spol.

Když jsem před 14 dny četl v Plzeňském deníku článek s fotografií paní Benešové jak ukazuje k obchvatu a několik citací:" Je tady šílený hluk, nemůžeme v noci spát ,na zahradě už se také sedět nedá".Mě vysloveně pobavil.Paní Benešová a spol neví jak vypadá hluk!!! Ať přijde někdy na nocleh k nám v plném provozu, mile rád jí to umožním i s večeří.Jezdila mi státovka necelých 10 metrů od ložnice, a ráno cca kolem 4 hodiny, když začaly jezdit kamiony a podobně, podřazovat a brzdit to by bylo něco pro ní. Odpoledne , když lidi jezdí z práce kolem 16 hodiny tak to je auto za autem. Schválně jsem to jednou počítal a za deset minut jich projelo 138. Co by tady proti hluku museli postavit???V Třemošné někde přejít z jedné strany na druhou - horor. ZŠ u takovéhle silnice hrůza, divím se že se zatím nic nestalo.

0/0
5.7.2011 13:37

(registrac)

Tak jsem slyšel, že

lidi při průjezdu Třemošnou to budou brát přes Lipovou ulici.;-D

0/0
5.7.2011 9:59

Mouchard revival

Re: Tak jsem slyšel, že

díky za tip, já v třemošné vždycky hrozně bloudil...R^

0/0
5.7.2011 12:08

helele

Takhle nikdo ničeho nedosahne, chceme přece jezdit ne???

Nějaké vytrubovací akce, to byl teda nesmysl. Cílem nás je jezdit po obchvatu. Uvědomujete si, že uzavřít silnici jen tak hned nikdo nedokáže? Víte co tam bydlí za lidi, kolik soudců, policajtů, státních zástupců a vlivnej osůbek? Žádná vořezávátka, když si zaplatili studie protihlukové, i jiné?  Už Vás všechny troubící provokatéry vidím na kamerových záznamech, které ti Lipováci předávají POLICII. pokr.

+1/0
5.7.2011 1:56

yeraslow

A čo si predstavujete po datovou schránkou?

Jejda, že von pan dyrektor si nechal klíče vod datový schránky dóma! A jeho stará si je vomylem vzála s sebou:-))

0/0
4.7.2011 22:46

radůzap

Nemá to cenu řešit!

;-DSilnice 1/27 je silnice 1.třídy jako každá jiná.Nevím proč pár lidí z Lipové ulice dělá problémy a chce pro sebe nějaké výhody jako je protihluková zeď.Ten kdo by jí měl postavit je firma Globál s.r.o. pana Štrunce a naši radní kteří mu ty pozemky prodali a schválili stavbu domů i když věděli,že kousek od nich půjde obchvat.Vůbec nechápu lidi z Lipové ulice čeho chtějí dosáhnout akorát si udělají nepřátele v Třemošné.Stavba zdi nebyla vůbec součástí stavby,tak vo co gooo!!!;-O;-O;-O

0/0
4.7.2011 22:05

Bořek stavitel

Re: Nemá to cenu řešit!

Koukám a taky místní obdivovatel pana Štrunce.

+1/0
4.7.2011 22:19

Gróf

Re: Nemá to cenu řešit!

Ale zde jde o něco jiného. Stavba není zkolaudována, tak nemůže být ani provozována. Nemůže být ani uvedena do zkušebního provozu, protože nejsou splněny podmínky uvedené ve stavebním povolení.

+1/0
4.7.2011 22:53

FANDA KNEDLÍK

Kde máme to heslo do datové schránky?

Už jim to tam určitě leží od čtvrtka, jen nemůžou najít to zpropadené heslo :-)

0/0
4.7.2011 19:23

janatoseru

třemošenský siderit

zajímalo by mě. když nezkolaudují obchvat tak v jaké míře? Protože stavba jako taková začíná velmi daleko od dotyčných domů. tzn pokud nezkolaudují stavbu jako celek tak uzavřít asi 5-6 km siknice 1/27. To je docela maso. mno uvidíme. viděl bych to na výtrubovou akci ulice Lipová v Třemošné. RvRv .... před sjezdem na třemošnou uzavřít, a u diany otevřít v tu chvíli bude o srandu postaráno. ;-O;-O ... včetně nadávek od okolních obcí. Horní Bříza, Záluží apod.

0/0
4.7.2011 18:38

dr.Vokoun

Když se chce tak to jde, když se nechce ...

Zajímavé, že předběžné opatření vůči odborářské stávce bylo i s doručením během několika hodin .:-/

0/0
4.7.2011 17:37

Jan Zamazal

se tu nakonec ze vsech tech obcanskych spolků

po****

0/0
4.7.2011 17:28

distinguishable

/

Kez by Necas pozval Reditele silnic a dalnic na nejake to jednani v "Nedeli" a taky mu tu obsilku mohl predat a doprava uz mohla byt zastavena v nedeli ;-D;-D O cem to svedci????

0/0
4.7.2011 17:19

Mouchard revival

Re: /

Nečas nikomu nic nepředával...

0/0
4.7.2011 21:24

Keni

Ja bych videl spravedlive reseni

Predpokladam, ze obchvat byl v uzemnim planu drive, nez zapocala stavba baracku tech pristehovalcu. Navrhoval bych tedy RSD, aby se obratila na soud s tim, ze jsou ty naplaveniny povinni vybudovat na svoje naklady protihlukova opatreni. Pokud to nezvladnou do nejakeho terminu, tak zakaz pobyvani v techto nevyhovujicich staveni.

A toto bych udelal i na Ruzyni, Vodochodech a prazske magistrale atd. Pouze s tou vyjimkou, ze by rodiny co v tech bytech zili jeste pred postavenim techto hlukem obtezujicih a nutnych staveb primerene odskodnil. to primere beru tak, ze to meli chtit po komunistech, kdyz se o tom uvazovalo, takze rozhodne ne 100% vyplaceni. Oni meli stesti a mohli zustat. Ostatni se stehovali bez naroku na odpor na sidliste na okraj Prahy a casto do mensiho.

0/0
4.7.2011 17:12

skrivan1

Re: Ja bych videl spravedlive reseni

Vážený , právní povědomí se blíží 0. Doporučuji začít občanským zákoníkem.

0/0
4.7.2011 17:29

Mouchard revival

Re: Ja bych videl spravedlive reseni

Máš tam chybu.

0/0
4.7.2011 21:22

nenovak

Oni čekají na papír, když je soud povinen jim doručit do DS?

0/0
4.7.2011 16:50

flames828

...

Je to sice hezký pokus, ale nebylo by vhodnější volit poněkud konzervativnější fotku ?

0/0
4.7.2011 16:40

nic.ole__modrobolsev stale vadi

copak, Kalousek nezaukoloval?

:-)EU

0/0
4.7.2011 16:38Najdete na iDNES.cz