Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Naštvaní lidé z Třemošné mají posudek, že nový obchvat je moc hlučný

Obyvatelé Lipové ulici v Třemošné u Plzně nevzdávají boj za klid u svých domů. Usilují o to, aby u nového silničního obchvatu kousek od jejich zahrad vznikly protihlukové stěny. Už získali odborný posudek dokazující, že hluk překračuje normy, ale Ředitelství silnic a dálnic má ale podobný dokument dokazují, že vše je v pořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan Kolář

Když si postavím dům vedle

skládky s odpadu, budu tam mít smrad. Když se rozhodnu postavit si dům vedle komunikace, musím počítat s nějakým hlukem. A oboje rozhodnutí nebudou příliš chytrá. Pokud se někdo nepříliš chytře rozhodne, že si postaví dům v místě, kde se bude podle uzemného plánu stavět nová komunikace a bude tam určitě hluk- vůbec si nemůže stěžovat na nikoho jiného než jen na svoji svoji neprozíravost. A když mu pak náhodou hluk časem začne přecijen vadit, může si odhlučnění pořídit sám za své. Ale ať nechodí obtěžovat ostatní s tím, že mají kvůli jeho hlouposti cosi stavět a cosi platit ze svého či ze společného.

0/0
7.7.2011 12:43

dzejar

Svatá pravda

Pokud je to s tím projektem tak, jak píšete, pak každé vaše slovo podepisuji. Kolik občanů Třemošné představuje to občanské sdružení, které už docílilo opětovné uzavření obchvatu? Jak může hrstka zbohatlíků vyhrát nad stovkami obyvatel centra?

0/0
5.7.2011 18:58

petrina007

Výsměch

Je s podivem, že se tito lidé musí bránit sami, že se za ně nepostaví obec, jsou to přeci též obyvatelé Třemošné, nebo je obec potřebuje jen při volbách nebo aby sypali peníze do obecní kasy? Projíždím tudy denně, jsem laik a i bez měření je mi jasné, že tady musí být zvlášť v noci velký hluk ...  A co obyvatelé Záluží? Ti si také přáli, aby byl hluk přenesen jen k nim? Co živnostníci? Jak těm se daří bez provozu? Směsné je i ozelenění neobydlených míst a v místech, kde jsou domy se vysadí nízké keříky nebo vůbec nic? A co křižovatka smrti mezi Zálužím a Třemošnou, ano musím ji tak nazývat, kolik že je to tam havárek denně? Tu projektoval snad blázen! Pokud tudy projíždíte, řádně se pojistěte, je to adrenalin jak má být ... Ještě směšnější je, že tato stavba patří z pohledu Evropské unie mezi deset nejzbytečnějších a Třemošná si to pěkně za její peníze ještě oslaví!  EU

0/0
15.6.2011 20:02

(registrac)

Re: Výsměch

S tou křižovatkou je to mazec, stejný asi jako kdyby byla úrovňová křižovatka na obchvatu Plzně. Ta křižovatka je průser nejvyššího kalibru. Podle mě už jim došly peníze z toho vrtání a zalévání starého důlního díla na Orlíku betonem o kterém prý neměli ani potuchy. A přitom stačí jen zagooglit http://www.geology.cz/aplikace/fotoarchiv/fotoarchiv.php?foto=8877&hornina=043&seznam=1&polozka=18 , nebo se kouknout do starých map. Každý kdo se zajímá o hornictví ví že kaolin se přes léto těžil povrchově a v zimě když všechno zmrzlo se horníci zakopali pod zem.

Zajímavé je že obchvat Třemošné až po Vysokou Libyni je znám už mnoho let, proč vůbec stavební úřad povolil stavět tak blízko obchvatu?

0/0
15.6.2011 20:53

Betula pandula

Re: Výsměch

9 lidí z 10 vám řekne, že je ta křižovatka strašně nebezpečná, riziková a že se projektant musel zbláznit. I já jsem si to říkal ještě během stavby ... Ale není to náhodou trošku jinak? Ten obchvat není žádná rychlostní silnice, je to normální silnice 1. třídy, naštěstí v tom větším šířkovém profilu, kdy tam jsou pořádné krajnice a tři auta se vedle sebe vejdou úplně v pohodě. Přesto je to zcela normální silnice, která takto pokračuje dále na sever. A to by tedy měly být všechny křižovatky bezúrovňové? Není to náhodou jen o tom, že jsou lidi na něco zvyklí a najednou je to jinak? Většina těch nehod, o kterých informovala média bylo navíc nedání přednosti protijedoucímu při odbočování vlevo - takže žádný problém s rozhledovými poměry nebo zvyk na původní silnici bez křižovatky, jenom porušení jednoho z nejzákladnějších pravidel silničního provozu. Myslím, že jsme si už nějak odvykli jednoduchým věcem ...

0/0
16.6.2011 9:02

Betula pandula

Re: Výsměch

A pokud jde o ten hlukový problém - jestli byla ta trasa tak dlouho předem známa, tak jistě i těm stavebníkům. Nicméně určitě by státní rozpočet nezruinovalo, kdyby se tam ten kousek protihlukové stěny udělal hned při stavbě bez ohledu na to, jestli to bude nebo nebude překračovat nějaké limity.

0/0
16.6.2011 9:04

dzejar

Re: Výsměch

Mimoúrovňová křižovatka je jen směrem k Plzni, páč asi někdo spočítal, že tady bude provoz nejhustší a na těch dvou dalších už bude stačit to co tam teď je. Nechci se ale nikoho zastávat, já jsem to naštěstí nepočítal.

Evropskou unií bych se tu moc neoháněl. Ještě zbytečnější mi připadají dotace francouzským zemědělcům. A pročpak to tedy Evropská unie financovala, když se jí to teď zdá zbytečné?

Jezdím z Rakovníka do Plzně do práce už 6 let 3 až 4 krát v týdnu a mě to jako zbytečná stavba nepřipadá. Kdyby Evropská unie ještě zafinancovala severojižní obchvat Plzně, obchvat "souměstí" Kaznějov-Rybnice a přemostění Plas, byl bych ještě veselejší.

0/0
1.7.2011 9:03

Mouchard revival

....

a my chceme a my chceme a my chceme... a nic nebude, nic nebude a nic nebude... takovýhle posudků lze za odpoledne nasekat desítky a každej bude jinej... holt jste si pořídili bydlení na špatném místě...

0/0
15.6.2011 16:14

dzejar

Re: ....

No ono je to spíš tak. Postavíš si domek na samotě u lesa a myslíš si, že kromě padajících šišek tě tam už nic rušit nebude. A pak jednou  si nějaký úředník vzpomene, že nejvhodnější místo pro novou autostrádu je těsně kolem tvého plotu.

Nejlépe je, když chci stavět rodinný domek, kupovat stavební parcelu o rozloze tak 6 až deset hektarů, stavět uprostřed a oplotit to dvou lépe třímetrovým zděným plotem.;-)

0/0
1.7.2011 8:49

VLAKR

Re: ....

Ale houbeles domek u lesa. Ten projekt obchvatu Třemošné je starý snad 30 let (proto v něm chybí třeba kruhový objezd na křižovatce u Žáluží a protihlukové stěny). Naopak ty domky jsou nové, takže jejich majitelé museli už při stavbě vědět, že za pár let kolem nich povede obchvat. Když to letošního jara vedl veškerý silniční provoz centrem Třemošné, tak ten hluk snášel plebs v bytovkách na sídlišti, což bylo mnohem více lidí. Kvůli několika zbohatlíkům na okraji obce by se měl silniční provoz opět vrátit do centra obce?

0/0
1.7.2011 12:09

dzejar

Re: ....

Svatá pravda

Pokud je to s tím projektem tak, jak píšete, pak každé vaše slovo podepisuji. Kolik občanů Třemošné představuje to občanské sdružení, které už docílilo opětovné uzavření obchvatu? Jak může hrstka zbohatlíků vyhrát nad stovkami obyvatel centra?

0/0
5.7.2011 19:00Najdete na iDNES.cz