Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Plzeňský Inwest památkou nebude, jeho zbourání je tak zase o něco blíž

Odpůrci bourání Kulturního domu Inwest v centru Plzně neuspěli se snahou udělat z objektu kulturní památku. Památkáři tento návrh odmítli. Autoři petice nyní vyzývají politiky, aby změnili územní plán. To je zřejmě definitivně poslední možnost jak odstranění kulturáku a výstavbě obchodního centra na jeho místě zabránit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

FRANKIE

Bourání domu kulury IWEST Plzeň

Bourání Domu kultury INWEST považuji v současné době za zbytečné. Nová obchodní centa není nutno v Plzni stavět (je jich zde dost).

Ať firma AMADEUS nejprve provede generální opravu budovy bývalých Městských lázní (tato budova této firmě též patří). Budovu bývalých Městských lázní pak opravit tak, aby znovu sloužila svému původnímu účelu, t.j. znovu otevřít provoz velkého i malého plaveckého bazénu, obnovit provoz páry, sauny atd. Nemělo by se vždy hledět na to, kdo bude mít z dané situace osobní prospěch, ale na to, co je prospěšné pro obyvatele Plzně. Je obrovská škoda pro město Plzeň, že takováto budova již neslouží svému účelu a léta chátrá.

Daná akce by byla i precedensem, že se v Plzni něco kladného děje. Firma AMADEUS má určitě velké finanční prostředky a konkretně by se tak kladně zapsala do historie města Plzně (např. i v rámci akce Plzeň - město kultury 2015).

O revitalizaci Měst. lázní by se měli aktivně zasadit i současní představitelé města Plzně.

František z Plzně

0/0
7.6.2011 15:29

certik_bertik

ten

barák je natolik ošklivý, že je vlastně velmi zajímavý a zajímavě výtvarně zpracovaný, místo toho vznikne skleněná škatule, jakých je všude mraky a bude tam hadrář vedle hadráře (nic proti nim)

0/0
5.6.2011 17:41

Zůstaň nad věcí, baby

he he, ten vypadá :)

tak to je ten Inwest, kde Rockreport pořádal ty svý Žebříky.ten teda vypadá!  Nejvíc ho asi dodělay ty billboardy.

0/0
5.6.2011 17:38

herbiraff

kultura

Takže zmizne místo na pořádání výstav - náhrada žádná. Zmizne divadlo Horníčka - náhrada žádná. Zmizne malý sál na pořádání menších kulturních akcí - náhrada žádná. Zmizne společenský sál - náhrada žádná. je pravda, že švechny tyto zařízení nebyly nijak krásné a jejich konec zas takovou ránou není. Problém je, že město přijde o prostory pořádání různých kulturních akcí, které se během roku zde tradičně konaly. Zatím nikdo z odpovědných - např. někdo z magistrátu, neřekl, kde se budou konat koncerty, div. představení či výstavy. Nejspíše na tyto akce má zálusk Beseda, která jako úzce napojený spojenec na radnici tímto jistě nepohrne. Výstavy nejspíše pojme hala Lokomotivy, kde to spíše vypadá jako na blešáku. Tudíž dojde k uskrovnění. Názor, že se staví nové divadlo, které nahradí řekněme kulturák je však blbost. Ihned po dostavbě nového divadla se očekává bourání komorního divadla. Takže v roce 2015 tu bude na 100 procent méně kulturních prostor, než nyní. To dobré není...

0/0
1.6.2011 7:58

malymi

Chci klidný střed města

Jestli zbourat nebo využívat "Dům Hrůzy", na to moc vyhraněný názor

nemám, ale rozhodně jsem proti stavět další hnusný obchoďák u centra

města. Zabránění stavbě dalšího obchodního domu je buď a) pomocí

sdružení KULTURA(K) vítězí, b) podplatit plzeňské politiky nebo c)

doufat v krach firmy Amadeus real...bohužel nejpravděpodobnější řešení na úspěch je varianta b)

0/0
31.5.2011 17:08

quarterbackDB

jsem pro zbourání

toho hrozného architektonického paskvilu ale rozhodně odmítám snášet další nákupní středisko tak blízko historického centra, myslím, že už je to trapné- pořád otevírat další a další obchody, dokud se úplně nezahubí památky

0/0
31.5.2011 15:22Najdete na iDNES.cz