Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Plzeň dusí prach, celoroční limity vyčerpala už v půlce března

Prach a nečistoty vznikající z automobilové dopravy značně zhoršují stav ovzduší v některých oblastech Plzně. Už v polovině března se dostal nad povolenou roční normu počet dní, po které smí být legálně překročen limit pro polétavý prach.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ColdJane

Zlepšující opatření

A jako nápravné opatření město ještě navíc postaví spalovnu, která bude už teď katastrofální ovzduší ještě zhorší. Sice se objevila billboardová kampaň, podle které spalovna produkuje podobné množství splodin, jako každý jiný komín, v reálu ale radnice záměrně obešla posouzení vlivu spalovny na životní prostředí. !!

0/0
30.3.2011 13:29

duxmagnus

Nízkoemisní zóny

Již v době zavádění "ekonálepek" u našich spolkových sousedů jsem se obával, že se této všespásné myšlenky časem ujme někdo chytrý z rodné hroudy. Vzhledem k tomu, že se jedná o další relativně bezpracný způsob, jak přilepšit městské kase, Plzeň pochopitelně stojí v první linii. Patrně je potřebné vybrat nějaké další peníze, které se vzápětí přihrají spřáteleným subjektům v tunelu Plzeň 2015, ona i údržba nových nadčasových kašen něco stojí, že?? Nějak mi uniká souvislost mezi množstvím polétavého prachu v ovzduší a stářím aut, která jej víří. Namáhal se vůbec někdo vyhodnotit vliv podobného opatření na kvalitu ovzduší např. v Berlíně, kde se Umweltplaketten již cca 2 roky vesele prodávají? Nečekám odpověď. Samozřejmě že ne. Tady přece nejde o kvalitu ovzduší.

TIP pro radnici: V současné době se zavádí systém satelitního výběru mýta, po jeho zprovoznění bude technicky snadné zavést výpalné za vjezd do centra! A pak si pozlatíme i katedrálu!!!

0/0
30.3.2011 9:01

Plzen97

Re: Nízkoemisní zóny snižuje emise v Německu, ve Švédsku i

 Nízkoemisní zóny snižují znečištění v Německu, ve Švédsku i jinde. Samozřejmě, jedno opatření nemůže vyřešit všechno, ale určitě by v Plzni a jinde pomohly.R^ "V zónách se emise prachových částic z nákladní dopravy se podařilo

snížit zhruba o 40 % (!) a přínosem bylo také snížení hlučnosti.

Veřejnost přijala zavedení ekologických zón příznivě a podpořila jejich

další rozšiřování. Městská správa se proto rozhodla pro dvě vlny

rozšiřování ekologických zón." http://suta.blog.respekt.ihned.cz/c1-45980860-nizkoemisni-zony-diskriminace-smradochu-pro-cistejsi-ovzdusi-mest    ;-)

0/0
31.3.2011 17:32

h_o_n_z_a

prach?

a proto:  rychle severojižní průtah, zpomalit stavbu obchvatu, zdražit MHD, nepoužít nejmodernější technologii pro spalovnu a pak letenku na dovolenou!!

0/0
29.3.2011 8:26

populik

...

A proto chce pmdp zdrazit jizdenky o 30%...

0/0
28.3.2011 16:11

Dayweek

Že by to už začalo?

Tak jsem dnes asi poprvé tady na Slovanech viděl uklízecí vůz, jak mi zametá silnici před domem... 8-o

0/0
28.3.2011 10:05Najdete na iDNES.cz