Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rodiče si stěžují na plzeňskou školu, že bránila dětem v cestě na gymnázium

Rodiče žáků 21. základní školy v Plzni upozorňují na podivné praktiky. Škola podle nich nechtěla umožnit dětem přestup na víceletá gymnázia. Ředitel školy se ale brání, podle něj jen učitelky nepochopily instrukce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kostej_

netřeba

komentáře :-P

0/0
1.3.2011 3:06

Kopakopa

Re: netřeba

Komentář je velmi potřebný - bez ohledu na postup základní školy je neoddiskutovatelným faktem, že gymnáziím dávno nejde o kvalitu, ale o kvantitu - každý další žák = další peníze pro školu...

Naprostá většina rodičů je nesoudných a dává své děti na gymnázium čistě z prestižních důvodů - ve vyspělých zemích jsou víceletá gymnázia výjimkou, nikoliv "standardem" jako u nás...

A samozřejmě, že gymnázium udělá "vše" pro to, aby jejich žák, potažmo rodič, byl "spokojený" - o peníze jde gymnáziím až v první řadě...

A nejsměšnějším argumentem u gymnázií bývá "úspěšnost absolventů" při přijímání na vysoké školy - před třiceti lety by nejméně polovina takových "vysokoškoláků" pro minimální až nulové studijní předpoklady nikdy přijata nebyla - ono se to čím dál více projevuje ve "schopnostech a dovednostech" současných tzv. vysokoškoláků, kdy VŠ "studují" i takoví, co měli problémy s učením již na základní škole...

0/0
1.3.2011 8:50

karel567

Re: netřeba

Teď jste udeřila hřebíček na hlavičku. Akorát, že teď nejde o peníze gymnáziím, ale právě 21.ZŠ. Tato škola má vysokou úroveň, což "bohužel" znamená velké % úspěšných uchazečů na gymnázia a tudíž velký odliv žáků = pro školu méně peněz!!!

Škola odmítla vyplnit žákům známky na přihláškách, ale POZOR jen těm co jdou na osmi nebo šestiletá gymnázia, tedy žákům kteří odchází z 5 nebo 7 třídy. Žákům 9 tříd přihlášky bez problému vyplnili. Mám dítě v páté třídě a učitelka řekla, že na příkaz pana ředitele si musíme nechat udělat na svoje náklady ověřené kopie vysvědčení, že nám přihlášky nevyplní ani nepotvrdí.

Ředitelem školy byl dán příkaz, aby rodičům možnost dát dítě na gymnázium byla co nejvíc zkomplikována. Učitelé měli jasný příkaz ignorovat veškeré dotazy ohledně přijímaček. V minulém roce musela třídní učitelka třídy, ze které odešlo nejvíce žáku na gymnázium na kobereček k řediteli, kde dostala sodu za svoji neschopnost zabránit odchodu dětí na gymnázium.

0/0
1.3.2011 13:12

mamina2

Re: netřeba

O peníze jde oběma školám úplně stejně. A ZŠ jde navíc i o kvalitu žáků, takže je celkem pochopitelné, že odchody žáků z nižších tříd nepodporuje. Ale to vám přece může být úplně jedno. Dneska nepotřebujete na přihlášku žádné doporučení školy, jen razítko a to vám dát musí. Takže absolutně nechápu, co se tu řeší. Škola nemá  žádnou šanci dětem v podání přihlášek zabránit. Věci okolo přijímaček se přece dozvíte na webových stránkách gymnázia nebo na dni otevřených dveří. Na to základní školu nepotřebujete.

0/0
3.3.2011 11:28

kostej_

Re: netřeba

To je sice hezké, ale snaha bránit dítěti v úspěchu je strašná ať už je situace jakákoli. Pokud je špatný systém, proč tito lidé místo neprotestují proti němu, místo aby podváděli děti???

0/0
1.3.2011 21:52Najdete na iDNES.cz