Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Aktivisté se chtějí soudit kvůli výstavbě nové spalovny v Chotíkově

Plánovaná spalovna v Chotíkově opět budí emoce. Sdružení pro udržitelný rozvoj obce Chotíkov podalo kvůli plánu výstavby žalobu na Plzeňský kraj. Sdružení vadí výrok kraje, že výstavba spalovny nemá významný vliv na životní prostředí, čímž se projekt vyhne nejpřísnějším posouzením vlivu na životní prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Diskutovat na iDmůžete neomezeně

udržitelný rozvoj je nesmysl

nelze se roztahovat do nekonečna

0/0
21.2.2011 17:03

mlock.e

Dementi

zase protestuji proti necemu, o cem nic nevedi, kolik to zase bude stat penez navic? Slysi spalovna a predstavi si kour. Doufam ze to soudy rychle zvladnou a spalovna bude. http://www.spalovnachotikov.info/veda-technologie.html

0/0
8.2.2011 15:11

(registrac)

V Chotíkově klesnou ceny pozemků

Taky bych byl nasranej, být jedním z těch podnikatelů kteří si v Chotíkově pstavili. Mít v pdstatě za bárákem spalovnu odpadků to by nasralo asi každýho. Co se stane, v chotíkově klesnou ceny pozemků pro výstavbu RD i stávajících RD a vznikne ještě nová menší skládka vedle spalovny. Holt jsou na světě větší zvířata a proti nim ani vlivný podnikatel z Chotíkova mnoho nezmůže.

0/0
6.2.2011 9:33

ferrneti

Re: V Chotíkově klesnou ceny pozemků

Nechápu, proč jsi tak vulgární.

Přece jde jen o to, aby bylo vše projednáno podle zíkonů, o nic víc nejde.

Starosta Chotíkova, který by měl hájit zájmy občanů obce podepsal dohodu na 60tis t/rok. Teď se už projednává 95 tis.tun a jemu to vůbec nevadí. Je to v pořádku ? Není to divné??

0/0
6.2.2011 16:11

energetik22

Teplárna žere malospotřebitelům dřevní štěpku.spalovna také

Topení dřevem je v krizi,velcí hltají malým dřevo a dotyčná spalovna prý má také přidávat kvůli dalším dotacím dřevo. Nesmyslné míchání do uhlí, když lokální zdroje nemají šanci a krachují kvůli nedostatku dřevní štěpky a několikanásobným cenám, díky velkým(nesmyslně tento produkt přimíchávajícím k uhlí) odběratelům-teplárně a budoucí "spalovně"....zarazí tohle někdo a zruší dotace, než to dopadne jako s fotovoltaikou?

0/0
5.2.2011 17:47

Mira4

Ekoteroristé všech zemí,

vyližte si ... To vám nestačily ty průtahy s dálničním obchvatem Plzně, nebo katastrofa, kterou jste způsobili na Šumavě??  Vy už jste opravdu zralí na násilnou protiakci!

0/0
5.2.2011 17:28

0xFF

Bydlím poblíž, a musím říct,

že spalovna mi bude vadit mnohem míň než smrad ze současné chotíkovské skládky. Ostatně i posádky aut jedoucích po silnici z/do Karlových Varů v těchto místech občas zažívají trapné chvilky. Já, pokud jedu v autě s osobou neznalou místních poměrů, na skládku upozorňuji raději předem, ale stejně jsem vždy v podezření, že si jen připravuji alibi. ;-)

0/0
5.2.2011 17:05

Duke..Nukem

Re: Bydlím poblíž, a musím říct,

az budes umirat na rakovinu,tak nam to potom napis znovu,ju..

0/0
5.2.2011 19:22

0xFF

Re: Bydlím poblíž, a musím říct,

Ty jseš velkej frajer, hysterko.

0/0
5.2.2011 20:52

habásko

Crazy 2

Milí aktivisté, prezentujete moderní spalovnu se světovou technologií jako čmoudící ohýnek kde se škvíří kde co, zaměřte se spíše na dodržování limitů škodlivých látek z ní, na zveřžejňování naměřených hodnot a na způsob jejich kontroly a ne na ustavičné buzerování a maření nadějných projektů  !!!

0/0
5.2.2011 15:55

herbiraff

Re: Crazy 2

Tak Vy jste mě velice pobavil. Vůbec nechápete, o co jde. Jde o to, že Kraj ve spolupráci s Teplárenskou chce obejít obstrukce vyplývající z EIA. Vysvětele mi, proč se tedy spalovna nepostaví přímo v Plzni, dkyž je neškodná, že nepotřebuje EIA. Dokážete na to vy chytráku jeden odpovědět? Proč se bude vše za mnohem více peněz stavět v CHotíkově, když se za mnohem méně může stavět v Plzni? Odpovím Vám spalovna je nezávádná a technologie poměrně kvalitní, ale nikdo na Kraji neni schopný odpovědět, proč až v Chotíkově. Zajímavé je, že např. SÚ v Městě Touškov obešel některé účastníky řízení, např. některé obce (Nevřeň), aby se tak vyhnul případným odvoláním. Celá kauza bohužel velmi smrdí a ač jde o velmi důležitou a prospěšnoéu stavbu, vypadá to, že na Kraji a Magistrátu, která je na Teplárenskou napojen, chce někdo slušně vydělat.. Celá záležitost je netransparentní a bohužel se jeví i nelegitmně. Nemusím aktivisty Děti Země, ale tentokrát tak neblouzní.

0/0
5.2.2011 18:46

habásko

Crazy...

Aktivisté kteří nic netvoříte a za nic nezodpovídáte, jen do všeho kafráte, všechno zpochybňujete a jen se oháníte svým demokratickým právem takto činit, jděte když už ne ........ tak alespoň k šípku ! Když se Vím nelíbí spalovna, tak vás zavezeme hromadami odpadků z kukavozů !  Celý vyspělý svět spaluje, jen my budeme pomocí Ukrajinců naivně třídit špinavé kelímky od použitých dámských vložek ? Nebo je budeme předem čistit pomocí energeticky náročně vyrobené horké vody nebo ekologicky nevhodných chemikálií, abys se daly dále "zužitkovat" - tj. vyvézt slisované do Číny  ???  

0/0
5.2.2011 15:53

h_o_n_z_a

Re: Crazy...

Vážený,nejsem  aktivista,ale obyvatel Plzně,který měl možnost číst reakci Kraje k připomínkám a bohužel jsou v článku uvedená fakta správně..spalovna měla být menší,spalovna se vyhnula tzv. velké EIA díky přejmenování na "energetické zhodnocení odpadu", spalovna byla posuzována bez vedení teplovodu a el. vedení do Plzně (pozemky pro toto vedení nejsou zatím v majetku města či Kraje!!) plánovaná technologie spalování není patrně ta nejlepší, nebylo prokázáno,že volba lokality je nejlepší. Ve vyjádření kraje je napsáno,že navýšení dopravy a její dopad bude

minimální s nárůstem v desetinách procent-v současnosti se skládkuje

50tis tun ročně (viz web skládky Chotíkov)

0/0
5.2.2011 16:51

h_o_n_z_a

Re: Crazy...

nárůst o 100% bude

znamenat navýšení dopravy, nehledě na to, kde budeme brát

tolik odpadu?!Skutečně to vypadá,že se jde někomu na ruku.je také důležité,že připomínky které jsou

upozaděny vznesli i odborníci Krajské hygienické stanice a Odboru

životního prostředí .

0/0
5.2.2011 16:55Najdete na iDNES.cz