Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ze zatopených obcí zaznívá kritika: Hracholusky měli upouštět dřív

Kdyby začali upouštět přehradu dřív a rychleji, tak bychom neměli takové škody. Taková kritika na adresu Povodí Vltavy zaznívá z obcí, které postihla o víkendu velká voda, hlavně z nejvíce postižené Bdeněvsi. Hydrologové kritiku odmítají. Tvrdí, že reagovali včas a že nebylo možné uřídit hladiny lépe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vočko.m.

nebezpečné navýšení?

Nechápu proč není možné navýšit průtok z 20ti na 50 kubíků, aby nedošlo vylití řeky, ale nechat to přetéct z 50,ti kubíků na 160 je v pohodě, to je jedno že to zatopí baráky, za to už nemůžem, to příroda. Dál jestli někdo neví, proč je to omezený jen na 50 kubíků, když je možný aby pouštěli víc (do televize tvrdili že se zvyšující se hladinou a rostoucím tlakem přitahují výpustě, aby neteklo víc než 50)??!

0/0
19.1.2011 10:17

prick

ČR

Po bitvě je každý generál. Rv Obzvlášť v Čechách. Ještě jste se měli zeptat nějakýho Pepka z hospody, ten by to taky určitě udělal lépe. [>-]

0/0
19.1.2011 7:22

herulinka

Myslím

že je to pravda, a neplatí to jen na Hracholusky. V Žinkovech taky začali upouštět rybník až teprve když viděli, že se tam ta voda fakt nevejde, a díky tomu se z Úslavy stalo na pár dní Labe (co do šířky). Od čeho jsou přehrady, když ne k regulaci vody? :-/

0/0
18.1.2011 9:34

Dr. Grínštajn

Re: Myslím

Vypuštění Žinkov byla holá partyzánština nějakejch rybářů či kdo to tam ten rybník má ve správě.

Jinak ohledně Hracholusek a přehrad obecně: nemůžete reagovat vypuštěním přehrady na dno (což se nesmí a ani by to nepomohlo) 3 neděle dopředu na základě dlouhodobé předpovědi, která je obvykle nepřesná.

0/0
18.1.2011 10:03

1tomas123

Re: Myslím

Hracholusky nebyly na žádném dně, jen chyběla odvaha rozhodnout! Je to pouhý alibismus a pokud Povodí Vltavy někdo nezažaluje,budou to dělat stále. Podívejte se na oficiální stránky PVL a pak se zeptejte, proč nevypouštěli třeba o tři dny dříve? On by totiž musel někdo rozhodnout a zodpovídat za své rozhodnutí! Vždyť se za svou antiregulaci ještě pochválili. !!Viz tiskové zprávy Povodí. Pokud budou tímto způsobem pokračovat, očekávejme přelití celé hráze. My si přeci ty sklepy rádi vyčerpáváme a odbahňujeme a opravujeme popraskané zdi. Nakonec od toho platíme daně, aby mohli hasiči nasazovat zdraví a životy a města opravovat po povodních. Zde máte odkaz na poslední průběh povodní v nádrži Hracholusky.

http://www.pvl.cz/portal/sap/cz/index.htm

0/0
18.1.2011 14:31Najdete na iDNES.cz