Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Inventura na radnici: Lochotín trápí doprava a parkování

Doprava a parkování, to jsou největší bolesti plzeňského obvodu Lochotín. Na nejlidnatějšímu sídlišti ve městě vede z centra jediná příjezdová silnice, která je v době špičky pravidelně ucpaná. I přes společné sliby, že se začne budovat další silnice u Roudné, která ulehčí cestování, se nic neděje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Barbucha7

Nový supermaket

Opravdu jsem moc ráda, že pan Uhlík na radnici ÚMO 1 končí. Dle mne je to naprostý bezmozek - lidé na sídlišti bojují o každé parkovací místečko a on povolí postavit třetí supermarket místo parkoviště, kde lze ještě auto odstavit. Copak nám na nakupování nestačí Penny, Remus, HyperAlbert, Jednota pod Solidní nejistotou a Lidl, a i Globus není kdívjak daleko?

Petici obyvatel Lochotína proti stavbě supermarketu se vysmál, zřejmě se dobře nakapsoval od Intercory, která zde má stavět. Doufám, že po volbách ho smích přešel, pro mě je výsledek voleb v našem obvodě naprostý nesouhlas s politikou zdejší radnice.

0/0
19.10.2010 9:35

tomas__marny

Parkování

"465 úplně nových parkovacích míst"? Ani náhodou. Možná tak na papíře. "Nová" parkoviště vznikají především na místech, kde se už parkovalo. A jelikož se vytvoří různé nesmyslné zálivy, velké ostrůvky, nájezdy, sjezdy, kontejnerová stání, obloučky apod., tak reálně místa mizí. Ale na papíře to vypadá pěkně a hlavně kamarádíčkové prostaví miliony. Stačilo by se zamyslet, z některých bočních ulic udělat jednosměrky a místo podélného stání by se mohlo stát třeba šikmo, případně i na druhé straně. Jenže to by mohla firma udělat za pár korun a na úplatcích a "povinných odvodech ze zakázky" by si radní moc "nepřivydělali". Lepší je vzít 20 neoficiálních parkovacích míst, udělat projekt, zabetonovat, vyasfaltovat, prostavět pár mega a vytvořit na papíře 15 nových míst.

0/0
14.10.2010 23:37

habásko

Výstavba parkovišť, ha,ha,ha ....

ÚMO 1 se pořád chlubí kolik že vybudoval parkovacích míst. Ale nikde už neprezentuje, kolik jich zlikviduje! Příklad: Rabštejnská ulice na Košutce . Loni díky zvýšenému přechodu u školy odpadlo cca 10 míst k parkování. Letos přes celé léto rekonstrukce parkoviště pro 25 aut mezi Rabštejnskou a Žlutickou ulicí. Výsledek? 31 parkovacích míst na tomto parkovišti, z toho 2 nepoužitelná (rezervé pro invalidy, ale pořád prázdná), minus další 2 místa na kolmém parkovišti na úkor zatravněného nájezdu na toto nové parkoviště. Kolik za tento "efekt" obvod nebo město vynaložily ???? Nebo se výstavba parkovišť financuje z botičkování těch, kteří nemají kde legálně zaparkovat ????

0/0
14.10.2010 10:56

jakadlec

Re: Výstavba parkovišť, ha,ha,ha ....

100% souhlas, vedle Manětínská 18 parkovacích míst postaveno ale že tam dřív stálo 9 aut nikde nikdo nezveřejní, 2 místa pro invalidy, a bydlí tu jeden. Když se zeptáš starosty, tohodle, i minulýho /za ODS/ jak bude parkování řešit, dozvíš se, že až někdo soukromě postaví halové garáže, tak si tam bude moct někdo placeně parkovat. Holt musíme zvolit stranu pirátů, snad to bude řešit líp

0/0
14.10.2010 16:25

jakadlec

to je novina, že na jedničce není kde parkovat,

úspěch je, že už to na úmu pochopili, teď už jen pár let počkáme, že možná s tim budou něco dělat, jenže tahle sestava ignorantů, která je tam už minimálně 10 let ,to stejně řešit nebude, musí nastoupit jiné strany. Ty jejich kecy už mi lezou krkem, že se někdo soustředil na hřiště, kecy, na košutce se hřiště bouraly např hřiště na fotbal pod hypernovou a zrovna winklhófr mi laskavě sdělil, když se mi nelíbí, že není na košutce kde parkovat, ať se odstěhuju, tuhle větu milánkovi dlouho nezapomenu. takhle se totiž chová naše nevážená ods. každý kdo je volí, by s nima měl ztratit jen pár slov

0/0
14.10.2010 7:32Najdete na iDNES.cz