Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Parkování v Plzni: radnice přitvrdila, zdraží a bude vybírat na víc místech

Přísnější dohled zvedl morálku řidičům parkujícím v centru Plzně. Radnice tvrdí, že z automatů vybírá víc peněz a na parkovištích je přitom více místa. Příští rok chce parkování zdražit a začít vybírat i za stání před ČEZ Arénou a autobusovým nádražím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

verdikt_mat

specialita plzeňských radních

Radnice v Plzni se začala o své zisky z parkovného a pokut dělit se společnosí Parking Plzeň. Ta velice dobře vytušila potenciál Plzně v tomto směru. No a protože žádný zisk není dost velký, už se hledají nové lokality, které se mohou vytěžit. Občané Plzně z toho jistě mají obrovskou "radost". Když potřebujete do centra a nechce se vám platit vysoké parkovné, pak se projdete i několik stovek metrů z odlehlých lokalit přes rušné dopravní tepny, skvělá služba občanům. Jak je možné, že u nás se za vše platí a například v Chamu máte zdarma městské parkoviště těsně u centra města.

Plzenští podnikatelé v centru města budou mít jistě radost z odlivu zákazníků, kteří k nim dříve jezdili a mohli pohodlně a zdarma parkovat, jistě se radním u voleb odvděčí.

0/0
23.9.2010 11:23

golem3

zaplatím rád, hlavně když bude kde

Dneska člověk objíždí hodinu centrum, než zaparkuje.

0/0
22.9.2010 18:44

Storage

Re: zaplatím rád, hlavně když bude kde

ha ha, zaplatíš 10x tolik když budeš mít kde zaparkovat Rv  tohle situaci neřeší, jen se tím opět rozděluje sorta lidí, kterým je to jedno protože na to mají a na ty kteří na to nemají a potřebují tam stát ať už z jakéhokoliv důvodu. Stejná deb i lita s modrýma zónama funguje i v Praze, přijede mi návštěva odjinud, tak má odstavit neznámo kde někde za Prahou a dopravit se zkrouholou MHD, tomu říkám totálně koncepční řešení. a ještě jednou ha ha ha a volum zdar.

0/0
22.9.2010 22:58

DesmodromIV

Re: zaplatím rád, hlavně když bude kde

A kde je tedy vaše koncepční řešení?

0/0
23.9.2010 9:27

Lilo.lea

Re: zaplatím rád, hlavně když bude kde

Přesně tam. Odstavná parkoviště zdarma. Jedno takové je u autobusového nádraží. A to bude placené. Zdarma nebude, protože si musím koupit denní jízdenku MHD abych ho měl "zdarma". Ale já chci zaparkovat, vyndat z kufru Burtona (skládací kolo) a pokračovat. Nebo pokračovat pěšky, do práce u náměstí to mám 10 minut tak proč jezdit MDH??

Znám pana runda z dob kdy se živil pašováním a prodejem elektroniky do ČR s jistým panem B. , tak že nemám iluze o jeho kvalitách. Obchodník je výborný, o tom není pochyb.

A pro po, do politiky šel pro to že je lenivý. Nikdy se tím netajil, že to je dobrá práce, za dobrý kačky a člověk když nechce se moc nenadře :D. Zcela jistě nebere, na to je příliš chytrý a snad i poctivý. Jen prostě kálí no lidi, tak nějak ho nezajímají. Jsou prostředek, nikoliv důvod.

0/0
24.9.2010 9:07

Lukke-Luk

Katastrofa

Bydlím přímo v centru Plzně 2 roky (rád bych tu zůstal ještě další 2-3 roky, než se přestěhuji na okraj Plzně do domku) a parkování je tu naprostá katastrofa! Vzhledem k tomu, že na pár let nechci předělávat všechny doklady, nemám zde trvalý pobyt (pouze nájemní smlouvu, auto napsané na moji osobu). I za těchto podmínek mi parkovací kartu bez trvalého pobytu NEVYDAJÍ. Parkování stylem lístečky za oknem by mi vyšlo měsíčně na 4.800,- Kč...

Výjimka není možná, takže to řeším osobou blízkou (bohužel), parkoviště v dosahu také ne. Jediný problém je čekat 20-40 minut na příjezd strážníků... :-/ Rád bych si za kartu zaplatil, bohužel... V minulosti to šlo bez problémů, od nového roku firma Parking Plzeň vydává karty pouze na trvalý pobyt + auto na stejnou osobu. Je to tragédie.

0/0
22.9.2010 15:48

Storage

Re: Katastrofa

:D dobrý nápad s tou osobou blízkou ... .mimochodem, botičku nesmí police nasadit pokud auto nepřekáží v provozu... takže doufám, že za příjezd policajtů neplatíš ! R^;-D

0/0
22.9.2010 23:00

DesmodromIV

Re: Katastrofa

Pokud auto překáží, znemožní mu odjet?

To si asi pletete s odtahem.

0/0
23.9.2010 9:29

Lukke-Luk

Re: Katastrofa

Plácáš bludy, botičku je možné již nasazovat i na parkovišti, kde není zaplaceno parkovné.

0/0
23.9.2010 12:39Najdete na iDNES.cz