Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bývalý hokejista rozbil čelist strážníkovi, teď ho viní z dalšího útoku

  13:28aktualizováno  13:28
Až tři roky vězení hrozí Matějovi Trojovskému, který čelí obžalobě z napadení tří mužů na firemním večírku v Plzni. Případ bývalého hokejisty, který už je v podmínce, začal v úterý projednávat okresní soud.

Matěj Trojovský s obhájcem u Okresního soudu v Plzni. (13. září 2016) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jednatřicetiletý bývalý extraligový hokejista podle obžaloby zranil tři muže loni 29. listopadu na firemním vánočním večírku v restauraci v Plzni na Roudné. Podle spisu nebyl zaměstnancem firmy, která večírek pořádala a nikdo ho tam nepozval.

„Když vstoupil do zadního sálu a byl upozorněn, že se jedná o soukromou akci, nereagoval na to,“ uvedla státní zástupkyně Ivana Hostašová.

Podle jejích slov se obžalovaný dostal do konfliktu s Lukášem Ch., v tom zasáhl Jan F., který se postavil mezi oba muže, aby zabránil případnému dalšímu konfliktu.

„Obžalovaný Jana F. uchopil a hodil mezi stoly v sále. Vzápětí udeřil Lukáše Ch. pěstí do obličeje. Pak přistoupil k Tomáši Š., kterého udeřil pěstí do obličeje a způsobil mu tržnou ránu obočí, lehké pohmoždění oka a lehký otřes mozku. Ve snaze zabránit dalšímu napadání skočil obžalovanému na záda Radek K. a chytil jej do takzvané kravaty. Tomu obžalovaný nezjištěným mechanismem způsobil oděrky, zhmožděninu nosu a lehký otřes mozku,“ uvedla Hostašová.

Lukáš Ch., Tomáš Š. a Radek K. byli kvůli zraněním v pracovní neschopnosti.

Matěj Trojovský však obžalobu odmítá. „Z toho, co je mi kladeno za vinu, není nic pravda,“ prohlásil.

Roztrhl jsem dva, co se prali, řekl Trojovský

Podle své verze byl ten večer se známými v přední části podniku, v jehož zadním sále byla firemní akce. S kamarády tam večeřel a sledoval s nimi na plátně boxerský zápas.

„Skončil zápas, známý na chvíli odešel a pak se vrátil, že vzadu je akce, jsou tam ženské, ať tam jdeme. S Honzou K., který dělá kickbox, jsme říkali, ať tam nechodí, že je to zbytečné. Ostatní se zvedli a šli tam. S Honzou jsme zaplatili. Když jsme byli na odchodu, přiběhla ze sálu druhá barmanka. Ječela, že se tam perou a mlátí naše kamarády,“ vypověděl Trojovský.

S kamarádem pak podle něj šli do sálu. „Viděl jsem, že se uprostřed válí dva na zemi. Jeden byl můj známý. Šel jsem tam a roztrhl je. Pak se to víceméně uklidnilo a my jsme odešli. Vzali jsme kamarády, co stáli u baru, a šli pryč,“ dodal.

Trojovský u soudu uvedl, že v restauraci na Roudné nikoho nepraštil a nebyl na sále, když rvačka začala.

“Jsem si dobře vědom, že mám podmínku. Situací, kdy bych se mohl dostat před soudce, se bojím jako čert kříže. Ztratil bych svobodu, možnost podnikat. Nedovolil bych si to. Já se nikam nechodím bavit, protože mám spoustu práce. Tím, jak jsem urostlý, tak zřejmě působím jako magnet na lidi, kteří si chtějí něco dokazovat,“ prohlásil Trojovský.

Zranění u soudu řekli, že útočníka neviděli

V podmínce je za to, že předloni v květnu v Plzni napadl strážníka. Jednou ranou mu zlámal obě čelisti i další kosti v obličeji (psali jsme zde).

Soudkyně vyslechla i dva zraněné Radka K. a Tomáše Š. První prohlásil, že obličej útočníka vůbec neviděl.

Druhý řekl, že tančil s kolegyní, pak za sebou uslyšel divné zvuky. Otočil se, udělal asi dva kroky a probral se na zemi, někdo na něm klečel a někdo řekl: „Probral se.“

„Já si pamatuji jen útržky. Obtočili mi hlavu obvazem, odvezli do nemocnice, byl jsem na vyšetřeních. Obžalovaného jsem na večírku neregistroval,“ prohlásil Tomáš Š.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Rychlost byla fatální. Zemřelý řidič měl na tachometru víc než 160

Tragická nehoda mezi Kralovicemi a Plasy, řidič osobního vozu srážku nepřežil.

Policisté odložili vyšetřování loňské tragické nehody, při které se osobní auto „zapíchlo“ do motoru kamionu na silnici...Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

VIDEO: Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Přes dva a půl metru dlouhý vryp udělal do boku auta fotbalisty Davida Limberského muž s taškou v ruce. Při činu v...

V armádě byl teprve tři roky. Na své první misi přišel Patrik o život

V kapli v Mokrouších na Plzeňsku je pod křížem pietní místo připomínající oběť...

Čtyřiadvacetiletý desátník Patrik Štěpánek z Mokroušů na Plzeňsku odjel v polovině dubna na svoji první vojenskou misi...

Další z rubriky

V nejdelším tunelu u Plzně už jsou koleje, vlak po nich pojede v listopadu

Na portálu u Kyšic už je vystavěná gabionová stěna mezi tubusy. V celém jižním...

Stavbaři budující nejdelší železniční tunel v České republice u Plzně finišují. V minulém týdnu upevnili koleje v...

Ve vodě chybí kyslík, rybám jde v horkých letních dnech o holý život

Aby nedošlo k úhynu chovných ryb, fungují ve Velkém letinském rybníku tři...

Pod hladinou chovných rybníků zuří v těchto dnech kvůli vedru a suchu boj o přežití. Rybáře stojí spoustu peněz nákup a...

Sucho ohrožuje nově vysázené stromy, starým se zase lámou celé větve

Lobezský park v Plzni před revitalizací. (17. října 2016)

Mladé nedávno zasazené stromy jsou v Plzni v důsledku letošního horkého a suchého léta nejohroženější součástí městské...

Najdete na iDNES.cz