Tvrdý náraz. Plzeň vyhořela na severu, z Litvínova si odvezla osmičku

11:37aktualizováno  11:37
To byl pořádný výprask. Hokejový Litvínov v nedělním 23. kole extraligy rozprášil Plzeň, Indiáni si ze severu Čech odvezli krutý debakl 2:8. Plzeň utrpěla nejtěžší porážku od 2. října 2009, tehdy odjížděla z Karlových Varů ještě s horším přídělem 0:7.

Momentka z extraligového utkání mezi Litvínovem a Plzní. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

V neděli zároveň skončila její série tří vítězství v řadě a pokles na šestou pozici v tabulce. "Z počátku to přitom bylo hodně vyrovnané, šance byly na obou stranách," všiml si litvínovský brankář Petr Franěk.

Ten v 15. minutě kryl největší šanci Plzeňských. Straka uprchl v oslabení, při střele byl faulován a dostal reparát v podobě trestného střílení. Jenže ani na druhý pokus Fraňka nepřekonal.

41 vteřin před koncem úvodní části tak udeřili v přesilovce domácí. Jenáček zůstal po pasu Hujsy sám u tyče a zavěsil. "Tenhle gól nám hodně pomohl," prohlásil brankář Franěk.

Hned po přestávce se totiž prosadil Hujsa a ve 36. minutě Kubinčákova teč znamenala vedení Litvínova už 3:0.

Hledat něco pozitivního v modrobílém na včerejším večeru? Dvakrát se rozdmýchala malá naděje, že se Plzeň může vrátit zpět do zápasu. Na trefu Kubinčáka brzy v oslabení odpověděl Duda a rychlým švihem překonal Fraňka.

Jenže v pokračující pětiminutové převaze  - po vyloučení Kinradeho za faul na Hujsu - hned za dalších 21 vteřin Kubát hravě obelstil beka Růžičku a procedil puk mezi Mazancovy betony.

A ještě do konce druhé pauzy i domácí udeřili v oslabení. To pláchl Hübl a jeho bekhendová klička znamenala vedení 5:1. "Vždycky, když už jsme dali gól, tak hned další střídání přišla sprcha a odpověď Litvínova. Nedostali jsme se do tlaku," litoval útočník Jan Kovář.

Druhá "naděje"? Zkraje třetí části se Heřman prosmýkl před Fraňka a nadvakrát jej překonal. Plzeň v tu chvíli zapnula a šance měli v rychlém sledu Kratěna, Duda i Kovář. Jenže Franěk byl bezchybný.

A Litvínov si v klidu počkal na další brejk. Ve 46. minutě ujel Kubinčák a opět střelou mezi betony překonal střídajícího Svobodu. Pak ještě Severočeši přidali dva zásahy.

"I ve třetí třetině jsme to ještě chtěli zkusit, šance byly. Ale pak jsme šli dolů a dolů..." hlesl Kovář.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

KONEC. Plzeňský útočník Ryan Hollweg se loučí s domácími fanoušky po strhující...
Nezdolný bojovník Hollweg: Už jsem se smiřoval, že budu invalida

Zatím ani nemá jistotu, že bude součástí nadcházející extraligové sezony (začíná 8. září). Novou smlouvu v hokejové Plzni si musí teprve v přípravě vybojovat....  celý článek

Plzeňský Martin Zeman svádí souboj s Martinem Novým z Jihlavy v utkání 4. kola...
Jihlava - Plzeň 1:2, výhru zachránil Bakoš až v nastaveném čase

Fotbalisté Viktorie Plzeň zůstávají na čele tabulky fotbalové ligy stoprocentní i po 4. kole. Tři body si odvezli z Jihlavy, přestože od 27. vteřiny...  celý článek

Zachmuřený plzeňský trenér Pavel Vrba během duelu s FCSB.
Vrbovy nervy. Vzhledem k vývoji je výsledek pozitivní, přiznal kouč

Pobavilo ho, když se po tiskovce mezi sebou dohadovali kyperští novináři. Během pohárového zápasu proti AEK Larnaka se však trenér plzeňských fotbalistů Pavel...  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?