fotbal, ilustrační foto

fotbal, ilustrační foto | foto: Radek Cihla, MAFRA

Střelecký den touškovského Kovácse. Chanovicím dal hattrick

• 0
Mezi nečekané výsledky prvního jarního kola krajského přeboru určitě patří vítězství fotbalistů Města Touškova na hřišti Chanovic 4:2. Když se ale podíváme na sestavu celku trenéra Bárty, už to takové překvapení není.

Celek, na podzim zmítající se v problémech a kterému mnozí předvídali zánik stejně jako Rozvadovu, se přes zimní pauzu rychle z krize zotavil. "Novými nebo staronovými tvářemi v mužstvu jsou Forman, Fürbacher, Kovács, Gabčo, Mraček, Hermann či Nosek," vypočítává předseda klubu Josef Bártík.

Ještě v prvním poločase v Chanovicích to však znát nebylo. Domácí vedli těsně před přestávkou 2:0, jenže dvoubrankový náskok neudrželi a inkasovali gól do šatny.

Hned na začátku druhé části pro ně přišla krutá čtvrthodinka a jejich brankář Beke třikrát vytahoval míč ze své sítě. Utkání tak bylo po více než hodině hry rozhodnuto ve prospěch hostů.

Prioritou kanonýra je nyní futsal A kdo se o to z jejich strany nejvíce zasloužil? Michal Kovács, autor tří branek. Ten se v mužstvu Města Touškova nečekaně objevil před jarem, když skončilo jeho nedlouhé působení v sousedním Německu.

"Ke gólům mně pomohli hodně spoluhráči. Na ten první mně přihrál Fürbacher, druhý byl lob asi z dvaceti metrů přes brankáře a třetí po přihrávce po zemi k tyči, to bylo snadné," popisuje střelec, který už poznal i divizní soutěž.

Proč syn známého fotbalového trenéra zakotvil v krajském přeboru? "Mojí prioritou je nyní futsal v plzeňském Inndosu. Ve Městě Touškově to trenér a vedení klubu bude tolerovat a vyšli mi vstříc.

Chci také pokračovat i ve futsalové reprezentaci, kde jsem v kádru nejen jednadvacítky, ale už jsem si i dvakrát zahrál za áčko," vysvětluje touškovská posila.

Výhru v Chanovicích si pochvaloval. "Chtěli jsme body za každou cenu, abychom začali jaro úspěšně. To se povedlo hlavně zásluhou týmového výkonu," dodává Kovács.