Momentka z extraligového utkání Plzeň - Vítkovice

Momentka z extraligového utkání Plzeň - Vítkovice | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Stejný scénář i výsledek. Plzeňští hokejisté znovu padli na nájezdy

• 0
Ve čtvrtek v Liberci, v neděli s Vítkovicemi. Dvakrát hokejisté Plzně vedli nad soupeřem 1:0, aby nakonec podlehli po samostatných nájezdech. V tabulce extraligy jsou Indiáni po 28. kole na páté pozici.

Až desátý samostatný nájezd rozetnul utkání 28. kola hokejové Tipsport extraligy v plzeňské ČEZ Areně. Vítkovický útočník Hruška si před brankářem Svobodou posunul puk zpět na forhend a pálil pod horní tyč.

Hosté tak získali bod navíc, Plzni zůstal po porážce 1:2 jediný. Úplně stejně dopadl i předchozí souboj Indiánů v Liberci... "Oba zápasy mohly být tříbodové, máme z nich ale jen dva bodíky. O to víc to mrzí," povzdychl si obránce Jiří Marušák.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Právě on se ve třetí třetině připletl k vyrovnávacímu gólu Vítkovic. Chyboval u mantinelu a bleskové přečíslení zakončil v 55. minutě Punčochář střelou pod horní tyč.

"Když jsem si puk zpracovával, zadrhl se v ledu u střídaček a najednou bylo málo času. Jen jsem to v nouzi vyhodil a oni se dostali do brejku. Beru to na sebe," omlouval se bek Indiánů.

Jenže stejně silně mohou domácí žehrat na slabou produktivitu. Ve dvou zápasech vstřelili jen dvě branky, v neděli jim navíc opět scházel i kanonýr Vlasák. "Ulehl s virózou, měl horečku. Z výsledku jsme zklamaní, protože jsme měli hodně šancí. Ale už v Liberci jsme se přesvědčili, že na jeden gól se nevyhrává," mínil plzeňský asistent Milan Razým.

Domácí vedli od 26. minuty. To přesilovkovou kombinaci zakončil po přihrávce Straky zpoza branky pohotovou ranou do horního rohu Duda. Jenže další trefu Plzeň nepřidala. Ve třetí části byli nejblíž Pitule, který pálil zblízka do Málkova ramene, a v 52. minutě dorážející Kratěna. Jenže jeho bekhendový pokus zastavil na brankové čáře jeden z padajících obránců.

"Přijeli jsme s cílem bodovat. Ve hře se nám to ale moc nedařilo, domácí byli jednoznačně lepší. Nás však podržel výborný Málek a neztráceli jsme do poslední chvíle vůli a naději," uvedl vítkovický asistent Zdeněk Moták.

V prodloužení hosté přečkali i oslabení po vyloučení Hrušky, kdy se Málek ocitl pod tvrdou palbou Marušáka. Ale jeho rány ustál. "První dvě šly vedle, až ta třetí byla gólová. Málek zůstal na čáře a puk ho trefil do podpaží," litoval Marušák.

Při nájezdech se činili oba brankáři. Jen hostující Šedivý a plzeňský Duda je předčili. Ve třetí sérii pak mohl rozhodnout Pletka, ale Málek ho vychytal. Stejně jako následně Kováře i Straku. Až Hruška povedenou akcí proti Svobodovi rozhodl. "Klobouk dolů před Málkem," uznal útočník Jan Kovář.

Ze zápasu odstoupil obránce Jeřábek, ale první vyšetření vyloučilo vážnější zranění kolena.