Rebelující poslanci VV ve Sněmovně - Kristýna Kočí, Stanislav Huml, Jaroslav Škárka (7. dubna 2011)

Rebelující poslanci VV ve Sněmovně - Kristýna Kočí, Stanislav Huml, Jaroslav Škárka (7. dubna 2011) | foto: Jan Zátorský, MAFRA

Škárkovi příznivci řeší osud véčkařské organizace v Plzni

  • 0
Zůstat dál ve straně Věci veřejné, nebo jí dát sbohem? Vzdát to, nebo se ještě pokusit změnit partaj k lepšímu? To je dilema, které řeší v posledních dnech členové strany na Plzeňsku.

V plzeňském klubu VV zatím zřejmě převažují zastánci poslance Jaroslava Škárky, který jako první řekl, že si Vít Bárta kupuje loajalitu jiných členů strany. Bárta však oponoval tvrzením, že svým známým pouze půjčoval peníze.

Předseda klubu VV v Plzni Jiří Krátký uvedl, že organizace ve městě má zatím zhruba patnáct členů. "V období loňských komunálních voleb jsme měli kolem třiceti členů," sdělil Krátký. Ten tvrdí, že pokles nevznikl pouze reakcí členů na poslední aféru. "Počet zřejmě klesal od voleb," konstatoval Krátký.

Předseda plzeňského klubu VV je přesvědčen, že poslanec Jaroslav Škárka říká pravdu a věří mu.

Nechce snadno vyklidit pole

"Od pátku mi situace připadá až neuvěřitelná. Ve chvíli, kdy Jarda vystoupil jako první, řadě lidí musel připadat jako šílenec, že se snad zbláznil. Bártovo vysvětlení se pro nezasvěcené asi zdálo věrohodnější. Ale poté, co se to začíná mlít z více stran, mi nepřijde moc logické, že by ti lidé získávali tak zvláštní půjčky," sdělil Krátký. Ten uvedl, že u Bártových vysvětlení už postrádá hlavu a patu.

Jiří Krátký sám přiznal, že má nakročeno k tomu, aby ze strany odešel. "Říkám si, zda mám zapotřebí v tom marasmu přešlapovat. Známí se mě budou ptát, jestli jsem normální. Na druhou stranu ale nevím, jestli je dobře vyklidit pole a nechat to všechno být. To se ve mně pere. Zjistil jsem, že někteří další členové jsou na tom podobně jako já. Uvažujeme, zda má cenu bojovat za to, aby alespoň odněkud zaznělo, že ne všichni se semkli, věří a mohou se jim vyprávět pohádky," konstatoval Jiří Krátký.