Litvínovský Matěj Stříteský oslavuje svůj gól

Litvínovský Matěj Stříteský oslavuje svůj gól | foto: Martin Adamec, MAFRA

První bitvu Plzeň prohrála, dvě branky jí vstřelil litvínovský Černý

• 0
Tři inkasované branky v oslabení srazily do kolen hokejisty Plzně v úvodní bitvě předkola extraligového play-off. Domácí "Cheza" slavila vítězství 4:2, už ve čtvrtek od 17.40 hodin se na stadionu Ivana Hlinky hraje druhý duel série, hrané na tři vítězství.

"Oba týmy byly na sebe připraveny. Šlo o obětavost, přesně tak se v play-off vyhrává. Dnes to vyšlo nám," prohlásil litvínovský kapitán Roman Vopat.

Pokud trenéři obou týmů chystali své svěřence na šachovou partii, pak tyhle plány rozmetala hned 28. vteřina utkání. Po chybě v plzeňské obraně se prosadil Černý, který za záda Horčičky vrátil vlastní vyraženou střelu.

"Ani nevím, jak se ta akce seběhla. Odrazil se ke mně puk, který jsem předtím vypálil, bylo to i o štěstí," líčil útočník Severočechů Jakub Černý.

"Ten gól beru na sebe, byla to moje chyba," reagoval plzeňský bek Jiří Hanzlík. "Chtěl jsem puk poslat podél zadního mantinelu, jenže z toho byl takový "buzár" a odrazilo se to k nim," litoval Hanzlík v rozhovoru pro kamery České televize.

Plzeň ztratila první třetinu, což se ukázalo jako rozhodující. V 10. minutě totiž při končící převaze 5 na 3 nahrávku Jánského napálil obránce Stříteský a podruhé propálil gólmana Horčičku.

"Řekli jsme si, že budeme k soupeři rychle přistupovat, zvolili jsme agresivní styl hokeje. Zatím se nám to daří, nedali jsme Plzni prostor ke skórování," mínil Černý.

Druhá část však patřila Indiánům, kteří se snažili o zkorigování výsledku. Ve 29. minutě se ve velké šanci ocitl Dvořák, který po objetí branky jen těsně minul litvínovskou klec, následná střela Frola skončila na horní tyči. Až ve 38. minutě se hosté dočkali.

V přesilovce napřáhl z pravého kruhu Vostřák a odrazem od brusle jednoho z litvínovských obránců snížil. Jenže stejné štěstí měli i domácí. Ve 40. minutě nahodil puk od modré obránce Švarný a ten po několika tečích skončil v levém horním rohu plzeňské branky – 3:1.

"Ve druhé třetině jsme se trošku zlepšili, ale musíme se víc tlačit do branky. Potřebujeme hru zjednodušit," burcoval po druhé části plzeňský střelec Pavel Vostřák.

Hned zkraje třetí třetiny mu byl připsán i druhý gól Plzeňských. Po střele Vlasáka ale odražený puk dopravil do vlastní sítě bránící Černý.

Jenže stejný hráč byl nakonec litvínovským hrdinou. V 55. minutě při další početní převaze vypálil Jareš, Horčička puk vyrazil pravým betonem a Černý jej pohotově usměrnil do sítě.