VZÝVÁNÍ PŘEDKOLA. Hokejisté v Plzni oslavují postup do předkola play-off.

VZÝVÁNÍ PŘEDKOLA. Hokejisté v Plzni oslavují postup do předkola play-off. | foto: Daniel Beran, MAFRA

Plzeňští hokejisté urvali výhrou nad Kometou předkolo play-off

• 0
Ještě dlouho po skončení duelu mezi plzeňskými Indiány a brněnskou Kometou stáli v ČEZ aréně nadšení fanoušci a svým miláčkům v modrobílých dresech děkovali. Plzeňští hokejisté přejeli Brno 4:1 a dokázali to, co se v polovině listopadu, kdy doplatili na kauzu s registracemi hráčů odečtem 19 bodů, zdálo nemožné.

Bodovou ztrátu nadšením a ohromnou vůlí stáhli a mají jisté předkolo play-off.
Proměnili zápas v exhibici ve středu v téměř vyprodané hale proměnili veledůležitý zápas v exhibici a Brňanům, jimž nepomohl ani navrátilec do sestavy Dopita, zbývá na postup do desítky už jen naděje z oblasti fantazie. Naopak Indiáni budou hrát v pátek v Třinci a v neděli doma se Zlínem jen o soupeře v předkole.

"Jsme šťastní. Je to pro nás velká satisfakce, protože smazat takové manko není jednoduché," usmíval se kapitán Indiánů Martin Straka. S náplastí a třemi stehy nad okem jako důkazem obrovského nasazení. Právě v něm tkvěla i ve středu plzeňská síla. Modrobílí dřeli, bojovali, padali do střel. Bolest jim nevadila.

Důkaz podali i Haman s Pitulem. Haman padnutí do střely odnesl zlomeným prstem a Pitule utrpěl po při souboji o puk lehký otřes mozku. Odměnou válečníkům byly góly. V 8. minutě se ujali vedení. Po chybě brněnských ve středním pásmu se dostal ke střele obránce Dresler a zdálky trefil škvíru mezi Trvajovými betony. Byl to jeho druhý gól v sezoně a tak důležitý.

"Do útoku se moc nehrnu, takže jsem ani nijak nepřemýšlel o zakončení. Prostě jsem vystřelil a vyšlo to. Ten gól nás uklidnil," okomentoval Dresler svou trefu.

Ještě o něco veseleji bylo ve 13. minutě, kdy Indiáni využili přesilovku 4 na 3, když Hanzlíkovu střelu od modré tečoval Kovář a ve 26., kdy Johnson zvýšil na 3:0. Při signalizovaném vyloučení dotlačil do brány Frolovo nahození. V té chvíli už svatyni Komety strážil Hovi, který vystřídal Trvaje.

Pak přišly chvíle plzeňského kanonýra Tomáše Vlasáka. Tomu nejdřív ve vyložené šanci sklouzl puk po holi, ve 34. minutě se ale už nemýlil. Připsal si 30. gól v sezoně a jasně míří za králem kanadského bodování i vítězstvím v soutěži střelců.

Kometa, která díky Malcovi nakonec jen korigovala na 1:4, působila odevzdaně. Přesto i jí ČEZ aréna tleskala. Zasloužil se o to Radek Dlouhý, který předvedl nevídanou věc. Když na něj sudí odpískali faul a plzeňský hráč už seděl na trestné lavici, dojel za rozhodčími a přiznal se, že uklouzl sám.

Plzeňští dlouhé oslavy neplánují. Jak velí náčelník Straka, který už vzhlíží k vyřazovacím bojům: "Sezona nekončí. Teď si trochu odpočineme a jdeme dál."

Indiány hnali vpřed fanoušci

Indiány hnali vpřed hlavně fanoušci a obrovské nasazení. Kdo čekal, že se Plzeň po disciplinárním trestu zlomí, mýlil se. Bylo to naopak. Indiány hnali vpřed hlavně fanoušci, kterých chodilo čím dál víc. Za klubem stojí a věrnost mu zachovali i v dobách nejtěžších. "Standa Šulc nás nezlomí, Standa Šulc nás nezlomí," znělo sborově stadionem těsně před koncem zápasu.

Fandilo se vydatněji než jindy, s blížícím se koncem se to ještě stupňovalo. Z kotle se nesly známé plzeňské chorály, navíc se přidalo výstižné: "Dneska večer  zametou Plzeňáci s Kometou". Poslední dvě minuty zápasu povzbuzování znovu gradovalo, posledních deset vteřin už se hlasitě tleská. "Paráda!"
radovali se fanoušci Vladimír Vrzal a Antonín Kolroz po závěrečném hvizdu.

Fanouškům poděkoval okamžitě po zápase kapitán týmu Martin Straka. "Je to něco fantastického. Chceme vám poděkovat, bez vás bysme to nedokázali. Ta kulisa byla skvělá," řekl stadionu. Celý tým podle něj klíčový zápas zvládl na jedničku.