Plzeňští fotbalisté zvládli i druhý zápas na Kypru, zdolali Levski Sofia

13:10aktualizováno  13:10
Fotbalistům Viktorie Plzeň se na herním soustředění na Kypru daří. Po sobotním vítězství nad arménským FC Mika (3:0) si připsali v úterý vpodvečer druhou výhru, tentokrát 2:1 nad 26násobným bulharským mistrem Levski Sofia. Oba góly Plzně padly po pokutových kopech.

Opavský Zdeněk Klesnil (vpravo) v souboji s plzeňským Davidem Bystroněm. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

V plzeňském dresu už nastoupil kapitán Horváth, stále chyběl Petržela. Trenér Plzně Pavel Vrba byl opět spokojen. "Jsem rád, že jsme odehráli tak kvalitní zápas se soupeřem ostříleným v evropských pohárech."

Duel Plzně s Levski přinesl od počátku fotbal ve svižném tempu. Po vyrovnaném úvodu měla Viktoria více ze hry a první větší šance znamenala vedoucí branku.

V 10. minutě sudí po faulu na Rezka nařídil penaltu a i když Horváthovu střelu brankář Levski vyrazil, plzeňský kapitán z dorážky míč usměrnil do brány - 1:0.

Bulhaři vyrovnali o pět minut později, kdy hráč Levski zakončoval po trestném kopu hlavou - 1:1.

Hra se v těchto chvílích přelévala ze strany na stranu a přinesla další šance. Po rychlé kombinaci mohl skórovat Rezek, ale gólmana Bulharů nepřelstil.

Ještě větší příležitost dostat se do vedení měli hráči Levski, když ve 37. minutě kopali penaltu. Pavlík ale vystihl směr a balon vyrazil.

Viktoriáni předvedli výborný nástup do druhé půle. Tlak Plzně vyústil ve faul na Ďuriše, po němž v 58. minutě rozhodčí nařídil už třetí penaltu v zápase a Rezek se nemýlil - 2:1.

Viktoria byla dál při chuti - Krmenčíkova střela z deseti metrů šla těsně vedle, Rezkova hlavička zase kousek nad. I Bulhaři ale ohrozili Pavlíkovu svatyni. Trefili břevno z trestného kopu a útočník Levski šel sám na bránu. Plzeňský brankář ale svůj tým podržel.

Poslední zápas na Kypru sehrají viktoriáni v pátek, kdy nastoupí proti polskému Slask Wroclaw.

Autoři:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Plzeňský brankář Petr Bolek zasahuje před útočníkem AS Řím Edinem Džekem.
Alkohol za volantem fotbalisty. O řidičák přišel plzeňský brankář Bolek

Brankář plzeňských fotbalistů Petr Bolek řídil pod vlivem alkoholu. Ostravský soud mu uložil zákaz řízení na tři roky a pokutu 150 tisíc korun, finanční trest...  celý článek

Plzeňský Michal Tonar střílí na branku Dukly.
Čeští házenkářští vicemistři vyzvou v Plzni nováčka norské ligy

Příznivci házenkářů Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň mají v pondělí jedinečnou šanci vidět svůj klub v akci. Svěřenci trenéra Michala Tonara se poprvé v přípravě...  celý článek

Marek Bakoš oslavuje vstřelený gól v utkání play-off Evropské ligy mezi Plzní a...
Jak je dobré mít Bakoše. Hlavní je výsledek, ale za góly jsem rád, řekl

Z náhradníka hrdinou. Fotbalový útočník Marek Bakoš naskočil do sestavy Plzně za potrestaného Michaela Krmenčíka a v úvodním utkání play-off Evropské ligy dal...  celý článek