Aleš Neuwirth (v modrém) z Plzně.

Aleš Neuwirth (v modrém) z Plzně. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Plzeňští fotbalisté prohráli i potřetí, tentokrát s Rapidem Bukurešť

• 0
Tři zápasy – tři porážky. S takovou bilancí odjíždějí z turnaje Copa del Sol ve španělském městečku La Manga fotbalisté Viktorie Plzeň. Svěřenci trenéra Pavla Vrby včera na závěr svého působení na jihu Evropy prohráli se čtvrtým týmem rumunské ligy Rapidem Bukurešť 0:1. V sobotu kolem poledne se viktoriáni vracejí do Plzně.

Viktoria nastoupila se dvěma útočnými hroty Fillem a Ďurišem. Byla lepší, chybělo ale víc přesnosti v zakončení. Pokusy Trappa, Filla, Ďuriše nebo Horvátha cíl nenašly.

Nejblíže měli viktoriáni ke gólu v 60. minutě, ale střídající Bakoš mířil do gólmana. Radovali se naopak Rumuni - v 66. minutě po ojedinělém průniku Rapidu zatáhl v pokutovém území za ruční brzdu Bystroň a penalta znamenala vedení Rapidu.

Viktoria sice měla dál územní převahu, ale vyrovnání nepřišlo ani v nastaveném čase, kdy Bukurešť dohrávala bez vyloučeného hráče.

Plzeň si tak ve Španělsku připsala tři porážky a kouč Vrba mohl být spokojen jen s prvním zápasem. V něm jeho svěřenci sice prohráli 1:2 s ukrajinským Šachtarem Doněck, osmifinalistovi Ligy mistrů ale byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Poté prohráli s posledním týmem rumunské ligy Sportul Studentesc 1:4 a včera s Rapidem Bukurešť.

Ve čtvrtek odlétají na herní kemp na Kypr.