Pavel Frána z Plzně (vlevo) a Richard Anderson z Chomutova.

Pavel Frána z Plzně (vlevo) a Richard Anderson z Chomutova. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Plzeňští basketbalisté mají druhou výhru, zářil Kovanda

• 0
Basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň si připsali druhé vítězství v sezoně. V 7. kole Mattoni NBL zdolali po prodloužení tým Levharti Chomutov 91:84 (24:21, 39:39, 54:57, 77:77).

"Po výrazných porážkách jsme nastoupili s vírou, že lze soupeře porazit. Chomutov sice mohl rozhodnout při poslední akci v normální hrací době, ale v prodloužení jsme už byli lepší," prohlásil plzeňský trenér Dominik Feštr. "Pro mě je to vítězství o to cennější, protože v prodloužení byli na palubovce tři mladí hráči – Honomichl, Šmíd a Suchý."

Lokomotiva, stále bez rekonvalescenta Říhy, šla v úvodu do vedení 4:0. Ale pak už se rozpoutal nesmlouvavý boj o každý bod. Oba celky se vystřídaly ve vedení, největší náskok si Chomutov vytvořil ve 25. minutě, kdy vedl 50:42. Ale pak Frána s Tóthem zaznamenali důležité koše a Plzeň dokázala snížit na rozdíl tří bodů. Poslední čtvrtina přinesla dramatickou bitvu.

Hosté vedli ve 36. minutě 68:63, ale za další dvě minuty díky košům Tótha a Suchého Lokomotiva získala náskok 70:68. V samotném závěru, za stavu 77:77, se netrefil Tóth, ale tentýž hráč poté zablokoval Wrighta a prodlužovalo se.

V nastaveném čase už si i díky skvělému Kovandovi, který zaznamenal 26 bodů, a "žolíkovi" Šmídovi společně se Suchým, Honomichlem a Fránou Plzeň pohlídala cenné vítězství. "Vyhrál šťastnější, my jsme v závěru udělali více chyb," povzdychl si Tomáš Eisner, trenér Chomutova.

Nejlepší střelec domácích mínil, že Lokomotiva urvala body díky větší bojovnosti. "S rychlostí Američanů jsme měli zpočátku problémy, ale pak jsme utěsnili obranu a soupeř měl problémy.

Navíc se nám v závěru začali prosazovat hráči z lavičky," konstatoval Jaroslav Kovanda. Už v sobotu Plzeň nastoupí na palubovku Děčína, příští středu od 19 hodin přivítá Opavu.