Plzeňští basketbalisté mají druhou výhru, zářil Kovanda

10:32aktualizováno  10:32
Basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň si připsali druhé vítězství v sezoně. V 7. kole Mattoni NBL zdolali po prodloužení tým Levharti Chomutov 91:84 (24:21, 39:39, 54:57, 77:77).

Pavel Frána z Plzně (vlevo) a Richard Anderson z Chomutova. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

"Po výrazných porážkách jsme nastoupili s vírou, že lze soupeře porazit. Chomutov sice mohl rozhodnout při poslední akci v normální hrací době, ale v prodloužení jsme už byli lepší," prohlásil plzeňský trenér Dominik Feštr. "Pro mě je to vítězství o to cennější, protože v prodloužení byli na palubovce tři mladí hráči – Honomichl, Šmíd a Suchý."

Lokomotiva, stále bez rekonvalescenta Říhy, šla v úvodu do vedení 4:0. Ale pak už se rozpoutal nesmlouvavý boj o každý bod. Oba celky se vystřídaly ve vedení, největší náskok si Chomutov vytvořil ve 25. minutě, kdy vedl 50:42. Ale pak Frána s Tóthem zaznamenali důležité koše a Plzeň dokázala snížit na rozdíl tří bodů. Poslední čtvrtina přinesla dramatickou bitvu.

Hosté vedli ve 36. minutě 68:63, ale za další dvě minuty díky košům Tótha a Suchého Lokomotiva získala náskok 70:68. V samotném závěru, za stavu 77:77, se netrefil Tóth, ale tentýž hráč poté zablokoval Wrighta a prodlužovalo se.

V nastaveném čase už si i díky skvělému Kovandovi, který zaznamenal 26 bodů, a "žolíkovi" Šmídovi společně se Suchým, Honomichlem a Fránou Plzeň pohlídala cenné vítězství. "Vyhrál šťastnější, my jsme v závěru udělali více chyb," povzdychl si Tomáš Eisner, trenér Chomutova.

Nejlepší střelec domácích mínil, že Lokomotiva urvala body díky větší bojovnosti. "S rychlostí Američanů jsme měli zpočátku problémy, ale pak jsme utěsnili obranu a soupeř měl problémy.

Navíc se nám v závěru začali prosazovat hráči z lavičky," konstatoval Jaroslav Kovanda. Už v sobotu Plzeň nastoupí na palubovku Děčína, příští středu od 19 hodin přivítá Opavu.

Autoři:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka ze zápasu Jihlava vs. Plzeň.
Sudí poškodil Jihlavu v závěru, ale žlutou kartu Hájkovi udělil správně

Plzeňští fotbalisté v nedělním ligovém utkání v Jihlavě neměli v nastaveném čase zahrávat roh, po kterém dali vítězný gól na 2:1 Bezprostředně tomu totiž...  celý článek

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks sedí smutně na trávníku, za ním se radují...
Zmařil Hájek soupeři možnost dosáhnout branky? Není to tak jednoznačné

Sporné okamžiky, hraniční situace ve 4. kole fotbalové ligy, v nichž se rozhodčí v zápasech Slavie a Plzně přiklonili na stranu elitních týmů. Chybovali, nebo...  celý článek

KONEC. Plzeňský útočník Ryan Hollweg se loučí s domácími fanoušky po strhující...
Nezdolný bojovník Hollweg: Už jsem se smiřoval, že budu invalida

Zatím ani nemá jistotu, že bude součástí nadcházející extraligové sezony (začíná 8. září). Novou smlouvu v hokejové Plzni si musí teprve v přípravě vybojovat....  celý článek