Plzeňský Svoboda gól ve Vítkovicích nepustil. Dvořák se trefil dvakrát

11:57aktualizováno  11:57
Za celou minulou sezonu vstřelil jediný gól. Letos ve 13 kolech pálil přesně dvakrát. A ve pondělní dohrávce 15. kola extraligy ve Vítkovicích už plzeňský hokejový útočník Michal Dvořák zazářil naplno. Specialista na defenzivní úkoly dvakrát překonal gólmana Málka v domácí brance a Indiany táhl k cenné výhře 3:0.

Plzeňští hokejisté čelí vítkovickému útoku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

"Nepamatuju si, kdy jsem naposledy dal dva góly. Ale nemám na nich žádnou zásluhu, vytvořili je kluci z lajny," prohlásil 32letý Dvořák.

Oba góly padly po podobných akcích. Střelcovi parťáci operovali u zadního mantinelu, Američan Johnson dvakrát parádně přihrál před branku a Dvořák se nemýlil. Poprvé se prosadil v 11. minutě, na začátku druhé třetiny pak zamířil přesně do horního rohu vítkovické branky a navýšil skóre na 2:0.

Třetí "zářez" obstaral kapitán Straka. Ve 32. minutě chyboval při rozehrávce domácí obránce Ovčačík, Straka se zmocnil puku a namířil ho parádně pod horní tyč.

"Vyhráli jsme zaslouženě. Podali jsme bojovný, týmový výkon podpořený výborným gólmanem Svobodou," uvedl asistent HC Plzeň 1929 Milan Razým.

Svoboda poprvé v sezoně udržel čisté konto. Vytáhl se především při šancích Káni, na konci třetí třetiny pak parádně zastavil střelu čerstvé vítkovické posily Pabišky z bezprostřední blízkosti.

"Plzeň hrála velice dobře, s ničím si nedělala starosti. Když to nešlo, vyhodili to. My chtěli tvořit a sami si komplikovali situaci. Když už jsme měli nějaké šance, stál tam vynikající gólman," uznal vítkovický asistent Zdeněk Moták.

V 55. minutě hráli domácí 97 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, ale vytěžili z ní jen tyč po střele Kudělky. "Když domácí nevyužili ani tuhle šanci, bylo jasno," řekl Razým.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fotbalista AEK Larnaka Acorán Barrera se pokouší vybojovat míč v souboji s...
Plzeň - Larnaka 3:1, domácí skóre otáčeli, dva góly dal Bakoš

Nebylo to přesvědčivé představení, ale fanoušci mu tleskali. Plzeňští fotbalisté v úvodním utkání play-off Evropské ligy porazili AEK Larnaku 3:1, byť brzy...  celý článek

KONEC. Plzeňský útočník Ryan Hollweg se loučí s domácími fanoušky po strhující...
Nezdolný bojovník Hollweg: Už jsem se smiřoval, že budu invalida

Zatím ani nemá jistotu, že bude součástí nadcházející extraligové sezony (začíná 8. září). Novou smlouvu v hokejové Plzni si musí teprve v přípravě vybojovat....  celý článek

Zachmuřený plzeňský trenér Pavel Vrba během duelu s FCSB.
Vrbovy nervy. Vzhledem k vývoji je výsledek pozitivní, přiznal kouč

Pobavilo ho, když se po tiskovce mezi sebou dohadovali kyperští novináři. Během pohárového zápasu proti AEK Larnaka se však trenér plzeňských fotbalistů Pavel...  celý článek