V plzeňském bazénu před deseti lety vznikly nové relaxační bazénky, na další významnou investici do obnovy zařízení ale město peníze nemá

V plzeňském bazénu před deseti lety vznikly nové relaxační bazénky, na další významnou investici do obnovy zařízení ale město peníze nemá | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Plzeňský bazén má nový fitness, ale na celkovou obnovu peníze nejsou

  • 0
V plzeňském plaveckém bazénu na Slovanech sice radnice vybudovala nové fit centrum, ale na další změny k lepšímu v jediném velkém zařízení svého druhu v Plzni město peníze nemá. Především dosluhující šatny tak zůstanou dál v neutěšeném stavu.

Nové sportovní centrum Fitness City vzniklo přestavbou uvolněných prostor v části bazénu, kde už byla posilovna a také kavárna s barem.

Nové fitcentrum v městském plaveckém bazénu v Plzni na Slovanech

"Přestavbou uvolněné plochy jsme chtěli rozšířit nabídku poskytovaných služeb. Kavárna i bar byly dlouhodobě bez podnájemce. Navíc je výstavba fitness centra a sálu pro cvičení součástí studie plaveckého areálu," sdělil technický náměstek Petr Rund.

V původní posilovně v přízemí je cvičební sál se zrcadlovou stěnou s maximální kapacitou 40 cvičenců. Součástí je sociální zázemí. Tato část se dá také využít jako konferenční místnost pro 50 osob. Z kavárny a baru ve 2. poschodí se stala posilovna. Návštěvníci tady najdou i recepci a šatny se sprchami a WC.

Na nový dětský bazén a šatny se letos peníze nenašly

Do jediného velkého plaveckého bazénu v Plzni město coby jeho majitel naposledy investovalo větší částky před deseti roky, kdy v nové přístavbě vznikly relaxační bazénky, tobogán a další atrakce. Přestože od roku 2004 město v bazénu investovalo podle mluvčí radnice Zdeňky Kubalové dalších 40 milionů korun, některé jeho části a zařízení již dosluhují. Jedná se především o šatny.

Plavecký bazén Slovany

Byl uveden do provozu 1. září 1986. O rok později se dostavěla venkovní část. Původním majitelem byl stát. V roce 1994 došlo k bezúplatnému převodu do majetku města. Průměrná roční návštěvnost se pohybuje kolem 540 tisíc lidí.

"Výstavba nových šaten je spojená s přemístěním výměníkové stanice z kotelny, kde byl měl vzniknout dětský bazén. Pak může dojít na nové šatny. Akce je rozdělena do dvou etap a vyžádá si financování ve výši bezmála 43 miliony korun bez DPH. V rozpočtu na rok 2011 jsme finanční prostředky bohužel nenašly," vysvětlil náměstek Rund.

Na jaře roku 2009 schválilo městské zastupitelstvo aktualizaci studie rozvoje plaveckého areálu, vypracovanou v roce 2002. "Jejím cílem je právě postupná úprava areálu. Jde o finančně náročné akce a je tedy zřejmé, že se musí provádět krok za krokem s ohledem na soulad s celkovým řešením a finančními možnostmi města," sdělil technický náměstek.

Celkové náklady jsou odhadnuty na 262 miliony korun. Podle Runda se město snaží sehnat tyto peníze z různých dotačních zdrojů mimo rozpočet města.