POSMUTNĚLÝ KAPITÁN. Pavel Horváth opouští hřiště v Edenu, jeho Plzeň utrpěla od

POSMUTNĚLÝ KAPITÁN. Pavel Horváth opouští hřiště v Edenu, jeho Plzeň utrpěla od Slavie porážku 1:2. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Plzeňská neděle na Slavii: radost u ledu, zklamání na trávníku

• 0
Plzeňští hokejisté i fotbalisté vyjeli v neděli do Prahy k ligovým zápasům s pražskou Slavií. Hokejisté ve 20. kole po poledni v O2 aréně zvítězili 3:0, fotbalisté vpodvečer v Synot Tip aréně ve 13. kole padli 1:2.

Jako Barcelona. Tedy co se týče držení míče. Fotbalisté Viktorie měli na stadionu v Edenu, kde minulé úterý svedli bitvu s katalánským velkoklubem v Lize mistrů, v lize proti Slavií balon na noze v poměru 68 ku 32 procentům.

Tolik podobnost s výběrem kouče Guardioly, který svým soupeřům ani v zápasech na jejich hřištích míč příliš nepůjčuje. Rozdíl? Výsledek.

Plzeň totiž zápas na Slavii přes statistické ukazatele svědčící v její prospěch prohrála 1:2. V lize si tak opět nechala ze čtvrtého místa vedoucí Spartu, která v sobotu udolala na Andrově stadionu Olomouc 1:0, utéct na devět bodů.

"Je to škoda," hlesl po zápase plzeňský záložník Petr Jiráček. "Prvních třicet minut jsme byli jasně lepší a soupeře jsme k ničemu nepustili, kromě vedoucího gólu jsme mohli ještě další přidat. Posledních 15 minut první půle jsme ale přestali hrát a dvakrát inkasovali. Pak jsme se už prosadit nedokázali."

Slávisté sice v Edenu prohrávali po vedoucí trefě Koláře z 28. minuty, ale ještě do poločasu otočili skóre ve 33. a 40. minutě Pospěch s Hurkou. Už předtím promrhali své šance plzeňští Bakoš a Pilař, po vedoucím gólu měl navíc další velkou příležitost Kolář, který se ale podruhé netrefil. Obránce Limberský poté kvůli svalovému zranění musel opustit hrací plochu.

V druhé půli slavisté bránili a Plzeň se gólově neprosadila. Slavia tak poprvé od února 2009 Viktorii porazila a pod koučem Strakou si užívá další vítězství. "Slavia byla ve velkém vápně lepší a důraznější, proto vyhrála," uvedl trenér Viktorie Pavel Vrba. Jeho tým v reprezentační pauze čeká v sobotu pohárový duel v Sokolově.