Závar před plzeňským brankářem Markem Mazancem.

Závar před plzeňským brankářem Markem Mazancem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Kolaps. Plzeňští hokejisté boj o Prezidentský pohár nezvládli

• 0
Ještě čtyři vteřiny před koncem třetí části šestice hráčů Plzně obklopila zlínskou branku a Vampola zblízka dorážel puk mezi betony gólmana Sedláčka. Marně. Brankář se štěstím odolal a Zlín vzápětí mohl začít slavit výhru 5:4.

Vampola pak jen frustrovaně praštil hokejkou do ledu. Naopak Zlín zvládl boj o první příčku, po předposledním kole základní části je nejblíže Prezidentskému poháru. Škoda klesla na třetí místo.

Moravané navíc zlomili jednu černou sérii. Z Plzně si vezou všechny tři body po dlouhých sedmi letech! Po nevídaném obratu ve třetí třetině, kdy v rozmezí pěti minut vstřelil čtyři branky a skóre 3:1 přetočil ve svůj prospěch na 3:5!

"Tohle by se nemělo stávat," povzdychl si centr Petr Vampola.

V neděli si v první třetině připsal první trefu po svém návratu do plzeňského dresu, klapala mu souhra s Američanem Johnsonem, vyhlášeným za Hvězdu zápasu. Jenže kolaps v závěru vše změnil.

"Ani sám nevím, jak se nám to povedlo. Chtěli jsme dát co nejrychleji gól a zkusit vyrovnat. Že se stane tohle, to jsem vůbec nečekal," kroutil po utkání hlavou i zlínský útočník Antonín Honejsek.

Takto vypadal gólový obrat z pohledu Zlína:

Čas 47:18 - Hamrlík ve zkrácené přesilovce nahazuje puk na Mazance a šikovnou tečí jej překonává Balaštík - 2:3

Čas 50:05 - Leška si zpracoval puk na útočné modré a nachytal gólmana Mazance, tvrdou ranou zamířil do pravého horního rohu.

Čas 50:42 - Veselý nahodil kotouč na plzeňskou branku, ze vzduchu si jej rukavici sklepl Honejsek a zblízka zavěsil - 3:4.

Čas 52:14 - Čech nabruslil do útočného pásma a precizně zamířil do horního rohu - 3:5.

Domácí se z téhle rány snažili vzpamatovat, tlačili se před Sedláčka, ale až 14 vteřin před koncem se rychlým manévrem zpoza branky podruhé v utkání prosadil Johnson. Poté přišel ještě obrovský tlak, ale vyrovnat Plzeň už nestihla.

"Jsem rozhozený z toho, co se s námi stalo ve třetí části. Tohle je neodpustitelné. Dvě třetiny jsme předváděli výborný výkon a pak přijde takové selhání. Adresně si musíme pojmenovat chyby a určit viníky. Vše si pořádně vyříkat a dát se do kupy, než začne play-off," zlobil se Nicholas Johnson.

V úterý Plzeň ukončí základní část v Třinci. A pořád může skončit první, druhá i třetí...

Témata: HC Škoda Plzeň