Momentka z utkání Zlína s Plzní během 25. kola Tipsport extraligy

Momentka z utkání Zlína s Plzní během 25. kola Tipsport extraligy | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Plzeňští hokejisté čekají na tříbodovou výhru už pět kol

• 0
Plzeňští hokejisté v pátečním 25. kole extraligy prohráli na ledě předposledního Zlína 2:4. V neděli pak zakončí druhou čtvrtinu základní části doma s Chomutovem. Hraje se od 15.20.

Dvě hrubé chyby za stavu 2:2 srazily hokejisty Plzně do kolen a Zlínu přinesly teprve druhou domácí tříbodovou výhru v sezoně.

Nejprve po zaváhání na útočné modré čáře pláchl do brejku Ondráček a v oslabení překonal Machovského. Stalo se tak jen 38 vteřin poté, co hostující Johnson využil přesilovku 5 na 3 a vyrovnal na 2:2.

Plzeň se chtěla nadechnout k velkému obratu, jenže v klasické převaze selhala. O závěrečný nápor ji pak připravila špatná rozehrávka Machovského za vlastní brankou v čase 58:11. Puk mu z hole sebral Okál, posunul jej na Vlacha a ten už pálil do odkryté klece - 4:2.

„V polovině zápasu jsme stáhli sestavu na tři lajny a trochu jsme zlepšili pohyb. Jenže když jsme srovnali, nechali jsme si ještě v téže přesilovce domácí odjet a znovu odskočit. To byl rozhodující moment. Ale Zlín si výhru zasloužil, byl lepší, za vítězstvím šel víc,“ uznal plzeňský trenér Michal Straka.

Škoda prožívá nejchmurnější období v sezoně. V posledních pěti zápasech vydolovala jen čtyři body, na tříbodovou výhru čeká od 17. listopadu. V pátek tuhle bilanci chtěla vylepšit, jenže už ve druhé minutě se prosadil zlínský Maruna, jehož bekhendová dorážka přelobovala klečícího brankáře.

Plzeň brzy odpověděla, když přesilovkou kombinaci po přihrávce Kracíka zakončil zblízka Lev. Jenže v 11. minutě i domácí zužitkovali početní převahu a Lotyš Bukarts vrátil Zlínu vedení.

„Úvod byl z naší strany špatný, domácí nás dostali pod tlak. Při prvním gólu jsme si nepohlídali dorážku, druhý padl po zbytečném faulu Jeřábka,“ zlobil se kouč Straka.

Ve třetí části jeho tým srovnal krok, ale závěr nezvládl.

V neděli Škoda zakončí druhou čtvrtinu základní části doma s Chomutovem, děti do 15 let v obleku Mikuláše, čerta či anděla mají vstup zdarma! Duel začíná v 15.20 hodin.