Plzeňští hokejisté doma konečně zabrali, odnesly to Pardubice

8:14aktualizováno  8:14
Plzeňští hokejisté po sérii tří proher v řadě na domácím ledě konečně naplno bodovali, poprvé v tomto kalendářním roce. Pardubice v pátek Škoda porazila 4:1.

Plzeňský David Sklenička projíždí pardubickou obranou. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Plzeň nastoupila už s uzdraveným Hollwegem, ale zato bez nemocných křídel z prvního útoku Indráka a Kubalíka. I tak měla od začátku jasně navrch, poměr střel v první části byl 15:3.

„První třetina byla jednoznačná, z naší strany to vypadalo dobře,“ uznal nový pardubický trenér Peter Draisaitl. Domácím se ale dlouho nedařilo převahu brankově zúročit. Škodu poslal do vedení až v 18. minutě svojí premiérovou extraligovou branku Beran, jenž zakončil souhru prvního útoku - 1:0.

„Snažil jsem se tlačit do branky a Kráca mě tam krásně našel,“ pochválil pak Matěj Beran zkušenějšího parťáka z útoku. Právě na Kracíkovo přání zařadili trenéři po dopoledním rozbruslení na křídlo jeho formace právě Berana.

Když ve 28. minutě zvyšoval Johnson v přesilovce po krásné akci na 2:0, byli domácí na koni. Jejich tlak byl místy až drtivý, Pardubickým tekly nervy a vyprovokovali několik šarvátek. Za ty však paradoxně zaplatili větším počtem trestných minut domácí a Redenbach v přesilovce snížil na 2:1.

A protože Lev dostal za hit trest na pět minut a do konce zápasu, pokračovala početní převaha hostů i po přestávce. Jenže nemohoucí Pardubice z ní nic nevytěžily, a když Škoda přestála i další přesilovku, měla pak zase převahu. A deset minut před koncem zvýšil Svoboda na 3:1, i když jeho gól musel posvětit videorozhodčí.

„Ten třetí gól zápas zlomil, ale pro nás byla důležitá už první branka. Spadla z nás nervozita, pak jsme přidali i druhý gól z přesilovky. Zbytečnými fauly jsme ale dostali soupeře zpátky do hry. Naštěstí to neotočili,“ oddechl si plzeňský kouč Michal Straka.

Výhru pečetil deset vteřin před koncem trefou do prázdné branky kapitán Kratěna.

Už v neděli zajíždí Škoda do Liberce, utkání na ledě vedoucího celku tabulky vysílá od 17.20 ČT Sport.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jan Schleiss z Plzně překonává chomutovského gólmana Jana Strmeně.
Musíme naplno využít každou šanci, říká plzeňský Schleiss

Stejně jako každé léto se rve útočník Jan Schleiss, který zanedlouho oslaví 23. narozeniny, o místo v kádru hokejové Škody Plzeň. „Letos se mi to zdá ještě...  celý článek

Marek Bakoš oslavuje vstřelený gól v utkání play-off Evropské ligy mezi Plzní a...
Jak je dobré mít Bakoše. Hlavní je výsledek, ale za góly jsem rád, řekl

Z náhradníka hrdinou. Fotbalový útočník Marek Bakoš naskočil do sestavy Plzně za potrestaného Michaela Krmenčíka a v úvodním utkání play-off Evropské ligy dal...  celý článek

Plzeňský útočník Marek Bakoš slaví svoji trefu proti Jihlavě.
Máme svůj styl. A Larnace ho budeme chtít vnutit, burcuje plzeňský Bakoš

V lize odehrál v této sezoně Marek Bakoš jen čtyři minuty, ale při absenci Michaela Krmenčíka by mohl být v zápase play-off fotbalové Evropské ligy proti AEK...  celý článek