Legendární plzeňský bufet Adrie je už opět opuštěný

Legendární plzeňský bufet Adrie je už opět opuštěný | foto: Město Plzeň

Legendární plzeňský bufet Adrie zůstává dál opuštěný

  • 4
Prostory opuštěného bufetu Adrie na lukrativním místě u plzeňského divadla J. K. Tyla dál nevydělávají městské pokladně ani korunu. Radnici třetího obvodu se ani na další pokus nepodařilo sehnat nového nájemce legendárního občerstvení.

Žádný ze zájemců se nepřihlásil ani do elektronické aukce, kterou centrální obvodu uspořádal tento týden. Mezi plzeňskými podnikateli v oboru občerstvení se hovoří o tom, že do aukce se několik subjektů přihlásilo, ale radnice je odmítla.

"To mohu vyloučit, není to tak," sdělil starosta městského obvodu Plzeň 3 Jiří Strobach. Myslí si, že radnice učinila pro propagaci elektronické aukce všechno. "Záměr jsme vyvěsili na úřední desce, zaplatili jsme inzeráty v tisku, obvolali jsme i velké obchodní řetězce," řekl Strobach.

Další aukce s vyvolávací cenou za roční pronájem ve výši 433 tisíc korun bez DPH a se sníženou vratnou kaucí ve výši 100 tisíc korun se podle něj bude konat někdy ke konci dubna.

V Adrii je nejistý výdělek?

"Ty podmínky se mi nezdají špatné, uvažuji o tom, že se do aukce přihlásím," sdělil majitel jídelny U Junáka v Plzni Martin Rauner. Ten se do pondělní aukce nepřihlásil, protože se prý k němu informace o jejím konání nedostala.

Leoš Válka, spolumajitel francouzského bistra Anne Pougnard na náměstí Republiky v Plzni si naopak myslí, že vstoupit dnes do podnikání v gastronomii je velmi riskantní. "Důvodem jsou velké náklady na energie. Ještě před deseti lety jsme byli na poloviční ceně, tehdy byly i mnohem nižší mzdy. A když zaplatíte sedm zaměstnanců, které Adrie potřebuje, tak je to minimálně 140 tisíc korun měsíčně. Takže nájem je dnes vlastně ta nejnižší položka," vysvětlil Válka.

Problém je podle něj i to, že se u Adrie nedá zaparkovat.