Radost plzeňských hokejistů

Radost plzeňských hokejistů | foto: Eret Petr, ČTK

Indiáni vyplenili hrad Rytířů z Kladna, Modrý si Návrat vychutnal

• 1
Radostnější obnovení kariéry, návrat do extraligy a do sestavy hokejové Plzně si obránce Jaroslav Modrý ani nemohl vysnít. V nedělním 37. kole nejvyšší soutěže slavil s týmem výhru 7:2 na ledě kladenských Rytířů. Indiáni si připsali dosud nejvyšší vítězství v sezoně a v tabulce překročili hranici 70 bodů.

Modrý se sice do statistik nezapsal, ale ve 40 letech si užil povedený večer. Vždyť ještě deset minut po skončení utkání sektor plzeňských fanoušků hlasitě vyvolával jeho jméno! "Jsou to zkušení hráči, na ledě si to dávají a mají dokonalý přehled," uznal sílu Plzně i mladý kladenský útočník Jakub Valský.

Hosté zdevastovali soupeře dokonalými údery v početní převaze. V nich zaznamenali čtyři branky, navíc v pořadí sedmý zásah Straky padl z trestného střílení poté, co plzeňského kapitána podsekl v brejku jeden z kladenských obránců.

"Ale od začátku to bylo dobré utkání s řadou příležitostí na obou stranách. Domácí začali hodně bojovně a s velkým nasazením. Nás naštěstí dobrými zákroky podržel gólman Svoboda," mínil asistent HC Plzeň 1929 Milan Razým.

Bleskový start zařídil hned po 60 vteřinách Dvořák, který překvapivou ranou překonal kladenského brankáře Cikánka. "Těšili jsme se, že Plzeň konečně v sezoně porazíme. Ale hned první gól nás zpražil," povzdychl si kladenský asistent Jiří Kopecký.

Hosté navíc svůj náskok vždy dokázali pojistit ve chvíli, kdy Rytíři mohli nabrat sílu. Ve 24. minutě Kuchler nekompromisní dorážkou snížil na 2:3. Jenže za necelé čtyři minuty se v přesilovce před Cikánka prosmýkl Vostřák a prvním gólem v sezoně vrátil Plzni dvoubrankové vedení.

A v čase 39:59, po nahození Vykoukala, zvýšil už na 5:2 opět v přesilovce Duda. "V tu chvíli bylo rozhodnuto. Šikovnost plzeňských hráčů byla větší než našich. Snad čtyřikrát jsme netrefili prázdnou branku," litoval Kopecký.

Svěřenci trenéra Jelínka se tak udrželi na rozdíl pouhých tří bodů od vedoucí Sparty. "Celé mužstvo zaslouží pochvalu," uvedl Razým. Už v úterý navíc Plzeň může na lídra soutěže bodově dotáhnout! V dohrávce 18. kola přivítá v ČEZ Areně jihočeský Mountfield.