Dvě využité přesilovky přinesly Plzni výhru nad Hradcem

12:39aktualizováno  12:39
Že padly pouze dva góly? Tenhle "detail" nedělnímu souboji hokejistů Plzně a Hradce Králové, třetího týmu tabulky s druhým, na kvalitě neubral. Škoda nadprůměrnou bitvu rozhodla díky dvěma využitým přesilovkám, Mountfield zdolala 2:0 a na domácím ledě vyhrála už pátý zápas v řadě.

Zleva útočník Plzně Tomáš Sýkora, chomutovský útočník Štěpán Hřebejk a brankář Matěj Machovský. | foto: ČTK

"Dnes bylo od začátku až do konce jasně vidět, kdo ten zápas chtěl víc vyhrát. Plzeň byla připravená, my ne. I tak jednoduchý někdy hokej může být," přiznal hostující trenér Peter Draisaitl.

Domácí začali pořádně zostra. V čase 1:45 už po jedenácti vteřinách využili první přesilovku. Gólman Kantor pouze vyrazil ránu Slováka a Vlasák puk pohotově zametl za brankovou čáru.

"Věděli jsme, že kdo dnes projeví větší touhu, bude úspěšnější. Chci hráče pochválit. Od výborného Machovského v brance až po útočníka Pituleho, který v závěru obětavě padl do střely a musel odstoupit. Musel do nemocnice, bohužel, podle prvních zpráv hrozí, že má zlomenou čelist," uvedl kouč Škody Milan Razým.

Jeho tým měl v první části drtivou převahu, ale pak se zvedli i hosté. Blízko vyrovnání byl ve 26. minutě Škoda, který z mezikruží pálil těsně vedle pravé tyče. "Během druhé třetiny jsme byli trochu dole. Hradec tam měl nějaké šance, ale naštěstí jsme to i díky Machymu ustáli a vedení udrželi," mínil obránce Vojtěch Mozík.

Přesto mohla Plzeň náskok navýšit. Lev přešel přes tři protihráče a přistrčil puk ke Kratěnovi, který z kruhu trefil levou tyč Kantorovy branky.

Ve 45. minutě dostal Mountfield výhodu přesilovky 5 na 3 po vyloučení Slováka a Hollwega. Ten byl vyloučený poté, co u mantinelu tvrdě dohrál Frühaufa, který už podle sudích nebyl v držení puku. Hostující bek se navíc po pár vteřinách sesunul k ledu a zvedal se jen za pomocí spoluhráčů. "Také on jel do nemocnice, stěžoval si na necitlivost v nohách," řekl Draisaitl.

Ani tuhle výhodu však hosté nevyužili a v 53. minutě tak Plzeň přidala pojistku. Znovu v přesilovce a znovu bleskově, tentokrát ke gólu potřebovala 13 vteřin. Kašpařík sklepl puk k Dudovi, ten jej posunul k Mozíkovi a jeho bomba skončila v levém horním rohu Kantorovy branky.

"Zatím mi tam v sezoně spadly jen dvě takové šmudly. Jsem rád, že teď rána takhle sedla. Dostávám šanci v přesilovkách a snažím se důvěru splácet," popisoval Vojtěch Mozík.

Škoda se tak druhému Hradci Králové přiblížila na dva body. V neděli zároveň ukončila první polovinu základní části. S bilancí 48 bodů. "Máme bodové cíle na každou čtvrtinu, teď jsme trošku nad plán," konstatoval trenér Razým.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Plzeňská radost po druhé brance v síti FCSB v utkání 3. předkola Ligy mistrů v...
Hra o pohárovou náplast. Půjde Plzeň do Evropské ligy potřetí v řadě?

Potřetí za sebou v Evropské lize, nebo krach? Fotbalové Plzni jde o splnění jednoho z cílů, které si dala před sezonou. Ve čtvrtek rozehraje partii proti AEK...  celý článek

Plzeňský záložník Václav Pilař v utkání proti Rokycanům.
Smolař, jenž nikdy nepřestal věřit. Zasáhne Pilař i do bitvy s Larnakou?

Už před zápasem na tiskové konferenci vyprávěl, jak ho maličký záložník s rychlýma nohama a šestkou na zádech zaujal. A když utkání skončilo, chválil ho znovu:...  celý článek

Trenér fotbalové Plzně Pavel Vrba.
Uspěje Plzeň proti Larnace bez Krmenčíka? Vrba: Jeho absence se neobávám

Uhrát takový výsledek, který by před odvetou na Kypru zvýšil jejich šance na postup do základní skupiny Evropské ligy. To je podle trenéra Pavla Vrby cíl...  celý článek