Hokejová Plzeň zvládla německý víkend. Porazila Berlín i Hamburk

9:33aktualizováno  9:33
Hokejový mistr z Plzně je stále ve hře o postup do finálového turnaje European Trophy. O víkendu zvládl na domácím ledě dva testy s německými rivaly a do tabulky Severní divize nabral pět bodů.

Momentka z přípravného utkání Plzeň - Ústí nad Labem. | foto: Martin Polívka, MAFRA

V sobotu zdolal německého šampiona Eisbären Berlín 2:0, včera pak v samostatných nájezdech zlomil i Hamburk. Za stavu 2:2 prodloužení nerozhodlo, o výhře Plzně tak rozhodl jediný úspěšný nájezd v podání Kratěny.

Na konci týdne, v pátek a v sobotu, čeká Škodu severská mise. Nejprve na ledě finského Oulu, pak se švédským Lulea, aktuálně lídrem tabulky Severní divize.

"Každý zápas bereme tak, že ho chceme vyhrát. S tím pojedeme i na sever. Po dvojici německých týmů to bude zase konfrontace s jiným hokejem a to je pro naše mladé hráče velmi cenné. Nejdůležitější je co nejlépe se připravit na extraligu, ale popereme se i o šanci postoupit do finále European Trophy," uvedl kouč Milan Razým.

Proti Berlínu rozhodl jeho tým už v úvodní třetiny, kdy využil dvě přesilovky. "Ale všechny třetiny jsme odehráli velmi dobře," pochvaloval si obránce Jiří Hanzlík, který si připsal gól a asitenci. Po utkání poplácal po rameni i gólmana Machovského. Ten udržel čisté konto a stal se Hvězdou zápasu.

V neděli se Škoda na výhru nadřela víc. Hamburk dvakrát vedl, Pletka s Petruškou však pokaždé dokázali střelecky odpovědět. "Já tam měl už předtím před sebou snad třikrát prázdnou branku, to samé v sobotu. Jsem rád, že mi to konečně spadlo do branky," ulevil si po přesilovkové trefě na 1:1 plzeňský útočník Václav Pletka. V nájezdech šikovnou kličkou do bekhendu rozhodl Kratěna.

"Hamburk měl jeden den odpočinku navíc. Měl lepší pohyb, byl i důraznější. Byl to tužší zápas než v sobotu, hrálo se ve velkém tempu. Proto jsem rád, že jsme se s tím popasovali dobře," konstatoval kouč Razým.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Josef Hušbauer během zápasu s Bohemians.
Nikdo není dokonalý, ukázal start ligy. Proč se Slavia a spol. trápí?

Chtěl udělat vstřícné gesto. Doufal, že si aspoň trochu udobří fanoušky po nepovedeném zápase, ve kterém to nešlo jemu ani týmu. Ale nečekaně narazil. Halil...  celý článek

Trenér jihlavských fotbalistů Ivan Kopecký v utkání se Slováckem.
Jihlava zváží protest proti rozhodčímu. Cítíme se poškození, řekl trenér

Až do nastaveného času drželi proti favorizované Plzni nadějný výsledek, o který přišli po rohovém kopu, jemuž údajně předcházel faul. Tvrdí to zástupci...  celý článek

Plzeňský útočník Marek Bakoš po vstřeleném gólu v utkání Evropské ligy proti...
Díky, kustode! Bakoš zapomněl kopačky, pak v Jihlavě rozhodl zápas

Podruhé během jednoho týdne fotbalový útočník Marek Bakoš zachránil plzeňské vítězství. V Jihlavě naskočil až v průběhu zápasu, rozhodujícím gólem v nastavení...  celý článek