Plzeňští hokejisté se dočkali výhry. Za minutu dvanáct, ulevil si kouč

11:16aktualizováno  11:16
To je úleva! Na čtvrtý pokus to konečně vyšlo. Hokejisté Plzně vneděli poprvé v extralize bodovali, ve Zlíně vyhráli 2:1 a smazali nepříjemnou nulu v tabulce.

Mela v utkání Plzeň - Kometa. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

„Bylo to za minutu dvanáct,“ oddychl si po duelu pátého kola Ladislav Čihák, asistent hlavního plzeňského kouče Michala Straky. „Kluci makali, bojovali nadoraz. Byli jsme v pohybu celých šedesát minut. Bylo vidět, že hráči chtějí sérii zlomit, za každou cenu urvat všechny body a začít se škrábat ode dna.“

Výhra Škody je zasloužená, po celý zápas byla lepší. A nebýt smůly v koncovce, mohlo být skóre výraznější. Už v první minutě skončil švih Kubalíka na horní tyčce, brankovou konstrukci během zápasu orazítkovali i Kadlec, Koreis a v úplném závěru Indrák!

Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě. Nejprve Machovský zastavil nájezd obránce Matějíčka, který se natlačil až před branku, ale plzeňského gólmana nepřelstil. A z protiakce udeřili Plzeňští. Johnson objel branku, puk se dostal ke druhé tyči k Yellow Hornovi, který zblízka zavěsil – 0:1.

„Měl jsem opět několik dobrých možností, škoda, že mi to tam spadlo jen jednou. Byly to šance z podobných pozic jako při tom gólu, jednou to skončilo na tyčce. Ale věřím, že mi to tam začne padat ještě víc,“ uvedl Kanaďan Colton Yellow Horn, který se prosadil i v minulém kole proti Brnu.

Komplikace přišla až ve 39. minutě. To ve středním pásmu obral Moravčíka o kotouč domácí Říčka a prostřelil Machovského. Stejný hráč zkraje třetí části napálil tyč plzeňské branky, ale více šancí měli stále hosté. Akce Kratěny a Svobody skončily na Kašíkovi, ale ve 44. minutě Škoda bleskově využila přesilovku. Již po patnácti vteřinách napřáhl na pravém kruhu Kratěna a trefil se náramně – 1:2.

Zlín v závěru zkusil odvolat brankáře, ale nakonec Plzeň zkušeně dohrála duel v útočném pásmu. „Byl to velmi náročný zápas. Je to pro nás vzpruha, máme první výhru. Ale teď na ni musíme navázat,“ burcoval Yellow Horn.

Už zítra Škoda dohrává utkání prvního kola v Liberci.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks sedí smutně na trávníku, za ním se radují...
Zmařil Hájek soupeři možnost dosáhnout branky? Není to tak jednoznačné

Sporné okamžiky, hraniční situace ve 4. kole fotbalové ligy, v nichž se rozhodčí v zápasech Slavie a Plzně přiklonili na stranu elitních týmů. Chybovali, nebo...  celý článek

Plzeňský Martin Zeman svádí souboj s Martinem Novým z Jihlavy v utkání 4. kola...
Jihlava - Plzeň 1:2, výhru zachránil Bakoš až v nastaveném čase

Fotbalisté Viktorie Plzeň zůstávají na čele tabulky fotbalové ligy stoprocentní i po 4. kole. Tři body si odvezli z Jihlavy, přestože od 27. vteřiny...  celý článek

Momentka ze zápasu Jihlava vs. Plzeň.
Sudí poškodil Jihlavu v závěru, ale žlutou kartu Hájkovi udělil správně

Plzeňští fotbalisté v nedělním ligovém utkání v Jihlavě neměli v nastaveném čase zahrávat roh, po kterém dali vítězný gól na 2:1 Bezprostředně tomu totiž...  celý článek