TOHLE NÁM VYŠLO. Radost Mariana Čišovského (vpravo) a Milana Petržaly z Plzně.

TOHLE NÁM VYŠLO. Radost Mariana Čišovského (vpravo) a Milana Petržaly z Plzně. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Fotbalová Viktoria na jaře drží venku neporazitelnost

• 0
Čtyři utkání, stoprocentní bodový zisk a v průměru tři vstřelené branky na zápas. Taková je jarní bilance fotbalistů Viktorie Plzeň na hřištích soupeřů.

A přitom to nebyli ledajací protivníci. Třikrát hráli svěřenci Pavla Vrby s týmy z první šestky - v Teplicích (4:3), na Spartě (3:1), v Jablonci (2:0), až teď přišel zachraňující se ostravský Baník (3:2).

V ostrém kontrastu s tím jsou domácí výsledky - Dukla (1:1), Olomouc (0:4). Až v minulém zápase Viktoria konečně vyhrála v nové aréně, Budějovice rozstřílela 4:0. "Moc nám nevyhovují zápasy, kdy proti nám stojí týmy, které praktikují spíše defenzivní styl hry. Proti takovým se nám na jaře bohužel ne vždy dařilo a z toho pramenily naše bodové ztráty," přiznal na klubovém webu plzeňský trenér Pavel Vrba.

Jak Plzeň "kradla"

Teplice - Plzeň 3:4
V bláznivé přestřelce na severu Čech Viktoria třikrát prohrávala
Sparta - Plzeň 1:3
A to ještě Horváth nedal chvilku před třetí trefou Bakoše penaltu.
Jablonec - Plzeň 0:2
Hosté brankami Petržely a Koláře rozhodli v závěru první půle.
Ostrava - Plzeň 2:3
Až do 73. minuty to vypadalo jasně, pak Plzeň ubránila těsný náskok

Jako při domácím zápase si musel připadat kouč Viktorie i v prvním poločase na Bazalech. Viktoria měla převahu, kterou dvěma góly zužitkoval stoper Čišovský. "Baník jsme prakticky k ničemu nepustili, hru jsme měli pod kontrolou. A to ještě další neproměnil Darida," litoval plzeňský kouč.

Po přestávce ale Baník jeho tým zatlačil do defenzivy, a přestože v 73. minutě potřetí inkasoval, dvěma góly zápas zdramatizoval.

"Naši krajní záložníci byli příliš hluboko, na hrotu byl jen osamocený útočník a my jsme tak jen odevzdávali míče, díky čemuž si Baník vytvořil tlak," nelíbilo se Vrbovi ve druhé půli.

"Bylo vidět, že Ostrava hraje o záchranu, dali nám dva góly, ale že by nás nějak přehrávala, to ne. My jsme si to zkomplikovali sami, ale naštěstí jsme to udrželi," říkal autor třetího gólu Daniel Kolář.

Plzeňská Viktoria si tak i po čtvrtém zápase udržela jarní neporazitelnost na hřištích soupeřů a je zase o krok blíže k pohárové Evropě, kterou zaručuje třetí místo.

Její pronásledovatelé Mladá Boleslav a Jablonec v posledních kolech ztrácejí a Plzeň je už osm bodů od čtvrté příčky. Navíc na čtyři body stáhla náskok druhé Sparty, ta v příštím kole hraje na hřišti vedoucího Liberce.

"Pokud Liberec vyhraje, bude o titulu rozhodnuto," míní Vrba.

O tom, že by do boje o mistrovský titul promluvili ještě jeho svěřenci, nechce spekulovat. "Liberec má pořád náskok šesti bodů, to je strašně moc," říká kouč Plzně.

To hon na druhou Spartu, která na jaře tápe, se zdá mnohem reálnější. Další překážkou Viktorie na cestě do pohárové Evropy bude o velikonoční neděli od 17 hodin 1. FC Slovácko.

V Ostravě přišla Plzeň o hbitého záložníka Milana Petrželu, který viděl po oslavách druhé vstřelené branky čtvrtou žlutou kartu.