Plzeňský kapitán Pavel Horváth si staví míč před rohovým kopem.

Plzeňský kapitán Pavel Horváth si staví míč před rohovým kopem. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Razítko na plzeňskou výhru v Brně dal dvougólový Bakoš

• 0
Plzeňští fotbalisté jeli do Brna s cílem oplatit soupeři srpnovou domácí porážku 2:3. To se jim nakonec podařilo, ale vítězství 3:1 se nerodilo lehce.

"Brno hrálo zodpovědně. Po ztrátě balonu se okamžitě jeho hráči vraceli zpátky," vypozoroval trenér Viktorie Pavel Vrba. Zápas podle něho hodně ovlivnil rychlý gól domácích. Glaser poslal Brno do vedení už v sedmé minutě, s pomocí nešťastné teče Procházky.

Plzeňský tým potom stupňoval svůj tlak a po brejku do otevřené obrany Rajtoral po hodině hry vyrovnal - 1:1.

Druhá půle byla ze strany Viktorie dlouho ve znamení marného dobývání brněnské obrany. Zlom přišel až po příchodu útočníka Marka Bakoše. Ten střídal v 64. minutě Tecla. A hned po jedenácti minutách slovenský forvard ukázal, v čem je jeho síla.

Horváth mu poslal míč mezi brněnské stopery a Bakoš chladnokrevně skóroval - 1:2. V poslední minutě pak stejný hráč přidal pojistku - 1:3. "Je úplně jedno, kdo dává góly. Důležité je, aby se dařilo mančaftu," komentoval Bakoš svoje dvě branky ve studiu ČT, když přebíral cenu pro hráče zápasu.

To plzeňský kapitán Pavel Horváth byl sdílnější. "Je paráda, že kdokoliv přijde z lavičky, je žolík," usmíval se a připomněl, že v pohárových zápasech s Neapolí se dvakrát trefil jako střídající hráč Tecl.

Utkání Brno versus Plzeň ve videoreportáži

Ten teď nastoupil v základní sestavě právě místo Bakoše, ale mezi střelce se nezapsal. "Jsem rád, že mám v mančaftu dva takhle kvalitní hrotové hráče. Pro toho střídajícího je výhoda, že jde na hřiště čerstvý," pochvaloval si plzeňský trenér Vrba.

"Plzeň ukázala svoji kvalitu. Po vystřídání ještě svůj tlak vystupňovala," potvrdil jeho slova Petr Čuhel, kouč Brna. "Porážka nás mrzí, musíme pracovat dál," doplnil Čuhel, kterého potěšila divácká návštěvnost. Na vedoucí tým Gambrinus ligy přišlo 6 225 diváků.