Fanoušci plzeňských hokejistů sledují středeční napínavý zápas se Zlínem.

Fanoušci plzeňských hokejistů sledují středeční napínavý zápas se Zlínem. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Plzeňský exprimátor je věštec! Předpověděl výsledek hokejové bitvy

• 4
Plzeňští hokejoví fanoušci jsou nejspíš věštci. Před středečním zápasem Indiánů se Zlínem totiž s neuvěřitelnou přesností mnozí předpověděli výsledek klíčového zápasu. Jasnovidce se stal bývalý plzeňský primátor Jiří Šneberger. Trefil výsledek a skoro i čas posledního gólu.

"Bude to těžký zápas, ale odvážnému štěstí přeje. Naši kluci celý rok dřeli jako koně. Nezaslouží si vypadnout takhle brzy," přál si Plzeňan Petr Veselý ve chvíli, kdy do zápasu Plzně se Zlínem zbývala hodina.

Už od středečního oběda měla "nervy na pochodu" i Jaroslava Maříková ze Západočeské univerzity. "Snad vyhrajeme, ale bude to těžké. Uklidňuje mě, že doma se zatím chovali podle hesla Můj dům, můj hrad," řekla Maříková, která už 35 let chodí na každý zápas plzeňských hokejistů.

Bývalý primátor Jiří Šneberger.

V tradiční sestavě se synem a kamarádem Petrem Havránkem sledoval středeční zápas Vladimír Pokorný z Tachova. "Máme z toho dneska strach. Ale vyhrajeme 3:2 v prvním prodloužení. Rozhodující gól dá Honza Kovář," tipoval Pokorný.

A teď velké tipařské finále: "Doufám, že to bude 3:2 bez prodlužování. Zásadní gól by mohl dát Duda," hádal Vlastimil Bláha (Duda skutečně dal poslední branku - pozn.red.).

A na závěr supertip: Známý fanoušek Indiánů, někdejší primátor a nyní šéf plzeňské ODS Jiří Šneberger, měl o výsledku jasnou představu. "V poslední třetině 3:2 a když soupeř odvolá z ledu brankáře, dáme čtvrtý gól 23 vteřin před koncem," prohlásil Šneberger (přesně tohle se v power play stalo, jen o čtyři vteřiny později!).