Vodáci předvedli obraty v bazénu. Za půl minuty jich zvládli i šestnáct

12:06aktualizováno  12:06
Vodáci, kteří nejlépe umějí eskymácké obraty, závodili v sobotu při regionálním mistrovství v bazénu SK Radbuza v Plzni. Soutěže se zúčastnilo přes třicet sportovců.

Mistrovství v eskymáckých obratech v bazénu SK Radbuza Plzeň. Na snímku Denis Wendl. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

V kategorii kajak muži byl nejlepší Jaroslav Hlaváček z plzeňského oddílu TJ Union. V kategorii kajak ženy byla první Hana Polívková z Blovic

"Vyhrává každý rok a je v podstatě neporazitelná. Zvítězila již popáté," uvedla jedna z organizátorek bazénových závodů Hana Žambůrková.

V kategorii singl kanoe zvítězil Miloslav Wendl z Horšovského Týna na Domažlicku.

"Miloslav Wendl a Hana Polívková v minulosti vyhrávali i mistrovství České republiky v této disciplíně. Letošní šampionát je na programu v březnu v Brně," uvedla Hana Žambůrková.

V jedné z disciplin se soutěžilo v počtu eskymáckých obratů za 30 vteřin.

"Ti nejlepší jich během půl minuty zvládli patnáct či šestnáct," sdělila Žambůrková. Ta tvrdí, že při eskymáckém obratu hraje nejdůležitější roli dobrá koordinace pohybů celého těla.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jan Schleiss z Plzně překonává chomutovského gólmana Jana Strmeně.
Musíme naplno využít každou šanci, říká plzeňský Schleiss

Stejně jako každé léto se rve útočník Jan Schleiss, který zanedlouho oslaví 23. narozeniny, o místo v kádru hokejové Škody Plzeň. „Letos se mi to zdá ještě...  celý článek

Plzeňský útočník Michael Krmenčík odchází ze hřiště poté, co v utkání proti...
Krmenčík si proti Larnace nezahraje, od UEFA dostal trest na tři zápasy

Plzeňský útočník Michael Krmenčík svým spoluhráčům v dvojutkání play-off Evropské ligy proti kyperské Larnace nepomůže. Za červenou kartu, kterou obdržel v...  celý článek

Michal Tonar
Plzeňští házenkáři přivezli z Aue remízu, mohli jsme vyhrát, řekl kouč

Přestože uhráli ve středu večer cennou remízu na palubovce německého EHV Aue (27:27), žádné úlevy na ně nečekaly. Ve čtvrtek dopoledne už se zase trápili...  celý článek