Senátorka Milada Emmerová je členkou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku.

Senátorka Milada Emmerová je členkou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Senátorka Emmerová jela tramvají načerno, kvůli pokutě si stěžuje

  • 1052
Pokutu za černou jízdu bude muset zaplatit senátorka za ČSSD Milada Emmerová, která v Plzni jela tramvají bez řádně označené jízdenky. Nepomohla jí ani stížnost, kterou poslala řediteli Dopravních podniků, v níž vylíčila, jak se vše odehrálo. Stěžovat si chce i na strážníka městské policie, který byl přítomen.

Revizor Plzeňských městských dopravních podniků kontroloval Miladu Emmerovou v tramvaji 6. září večer.

Podle stížnosti, kterou má server iDNES.cz k dispozici, cestovala se svojí starší přítelkyní, která tehdy byla tři týdny po těžké plicní embolii a trpěla bolestí v lýtku, tudíž se hůře pohybovala. Společně dobíhaly tramvaj, která už stála na zastávce.

„Přítelkyni jsem usadila a sama usedla za ní. Ihned jsem vyndala z kabelky peněženku, kde jsem měla lístek a vydala jsem se za jízdy do přední části, abych lístek proštípla. Tam jsem však narazila na revizora. Jakmile jsem chtěla lístek štípnout, začal na mne hlasitě hovořit, že to je pozdě, že mám mít lístek připravený již na stanici a podobně,“ uvádí ve stížnosti senátorka.

Jakékoliv vysvětlování bylo podle ní zbytečné. „Revizor mi neproštípnutou jízdenku sebral a ani mi ji nechtěl vrátit, zřejmě s obavou, že ji proštípnu. Chtěl občanský průkaz, který jsem u sebe neměla, ale ukázala jsem mu hlasovací a vstupní kartu do senátu i Poslanecké sněmovny, což mu vůbec nic neříkalo. Chtěl po mně pokutu 500 korun, což jsem odmítla vydat. Pravila jsem mu, že jde o šikanu a nedůstojné zacházení. Neužívala jsem žádné svoje tituly ani momentální politické funkce,“ napsala Emmerová.

O nemocné přítelkyni cestující nic neřekla, uvedl revizor

Do přepravní kontroly pak vstoupil i strážník městské policie, který revizory při nočních kontrolách doprovází. Ten také ověřil totožnost cestující.

„Naslouchal pouze revizorovi, který podával neadekvátní informace, moje argumenty mu nic neříkaly. Po vystoupení mi policista pravil, že ví, o koho se v mém případě jedná. Proto mě zasvěceně oslovoval buď ‚paní senátorko‘ anebo ‚paní doktorko‘ a dal mi jednu ‚cennou radu‘, že bych se měla snažit, abych byla vzorem pro ostatní,“ vylíčila ve stížnosti Emmerová.

Podle revizora, který kontrolu prováděl, ale senátorka na místě neřekla nic o tom, že usazovala svoji nemocnou přítelkyni.

„Řekla, že dobíhala tramvaj, že hledala jízdenku a nemohla ji najít. Nepadlo nic takového, že by doprovázela nějakou paní,“ řekl pro iDNES.cz revizor s tím, že i pokud by pasažérka toto uvedla, na jeho postupu by se zřejmě nic nezměnilo. Vůz totiž podle jeho slov čekal ještě chvíli ve stanici, aby vyjel podle jízdního řádu.

Emmerová podá stížnost i na strážníka

Kontrolor také podotkl, že tato cestující se zvedla a šla si označit jízdenku, až když viděla, že revizoři nastoupili do vozu a zahájili kontrolu. „Řekl jsem jí, že už nemusí a že měla jízdenku označit, když nastoupila,“ uvedl revizor.

Přestože Milada Emmerová adresovala svoji stížnost přímo generálnímu řediteli Dopravních podniků Michalu Krausovi, nebude jí to zřejmě nic platné. Pokutu ve výši 600 korun totiž zaplatit musí. Vyrozumění od Dopravních podniků ale dosud neobdržela.

„Po posouzení všech dostupných informací je aktuálně tarifní přestupek hodnocen v kategorii ‚šedý pasažér‘ a do 21 dnů je hodnota přirážky k jízdnému 600 korun,“ informovala mluvčí Dopravních podniků Kateřina Fránová.

Další stížnost chce ale Emmerová poslat i na Městskou policii Plzeň a to kvůli arogantnímu jednání strážníka.