POSILA. Domažlický Martin Knakal (vzadu) v derby ČFL proti Viktorii Plzeň B.

POSILA. Domažlický Martin Knakal (vzadu) v derby ČFL proti Viktorii Plzeň B. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Domažlice i rezerva Plzně v ČFL zabraly a mají tři body

• 0
Konečně. Po třech prohrách fotbalisté Domažlic zabrali a vyhráli v ČFL zaslouženě a poměrně vysoko nad Letohradem 5:1. A to i přesto, že nastoupili bez několika hráčů, kteří obvykle patří do základní sestavy. Trenér Zdeněk postrádal zraněného Bauera, nemocného Moura i minule vyloučeného Mužíka.

"Snad zase nastal obrat k lepšímu. V minulých kolech se k nám obracelo sportovní štěstí zády," oddechl si kouč Zdeněk Michálek.

"Do vedení jsme šli brankou z penalty, která byla nařízena za faul na Tesaře," okomentoval vedoucí úspěch domácích Michálek.

V úvodu druhé půle měli sice více ze hry hosté, ale pak se v rozmezí deseti minut trefili postupně Bezděk, Kovařík, Bárta a Veselý.

"Přečkali jsme nápor hostů, ale pak už bylo na trávníku jen jedno mužstvo. Dva góly jsme dali po standardkách a dva po brejcích," dodal domažlický lodivod.

Hostují Brendl už pak v závěru jen snížil na konečných 5:1.

Čtyřgólové výhry se dočkala i juniorka Viktorie Plzeň, která přestřílela v derby Karlovy Vary 4:0.

Skóre otevřel už ve 12. minutě Mandula, ale na další branky si museli diváci počkat až do druhé půle. V 62. minutě vysunul autor prvního gólu do uličky Sladkého, a ten zvyšoval na 2:0.

Pak se ještě trefili Hrošovský a Kůžel. "Dokázali jsme navázat na výkony z předcházejících zápasů a po zásluze vyhrát," připomněl asistent trenéra Martin Lepeška předchozí výhru 4:3 po přestřelce v Letohradu.

"Potěšující je, že si dokážeme nejen vytvořit řadu příležitostí, ale také je gólově zakončit," kvitoval Lepeška.

Z kádru prvoligového áčka měla juniorka tentokrát k dispozici pouze brankáře Daňka, zato premiéru si odbyl dorostenec Matěj Končal a rozhodně nezklamal.