Diskuze

Zaměstnavatel nás šidí, nemáme přestávky, stěžují si lidé inspektorátu

Asi 500 zaměstnanců si loni stěžovalo na plzeňském inspektorátu bezpečnosti práce a téměř polovina z nich právem. Některé podniky totiž nedodržují přestávky, odpočinek mezi směnami, neplatí přesčasy a někdy ani mzdu. Mnohé firmy jsou ale také nespokojené, někteří lidé podle nich pracovat nechtějí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

I60v49a 41S44m25u70t72n78á

1. 9. 2014 10:15

Soukromí podnikatelé, jsou jen pro sebe, brání se vlivu odborů, a lidé jsou novodobí otroci.

1 0
možnosti

To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.I když není čas na svačinu i oběd tak si strhnou tu hodinu./vrátný/

0 0
možnosti

Moderní je pracovat ve stresu a strachu, což neprospívá zdraví. Teď už alespoň víme, proč tolik lidí v USA ( vzor našich početných zaměstnavatelů) potřebuje min. psychologa. Můj názor je, že to povede k průšvihu, nejen tady, na divokým Východě.

4 4
možnosti

I54v35a 62S67m27u11t73n90á

1. 9. 2014 10:17

kapitalismus je špatný režim ve státě.

0 0
možnosti
Foto

Inspektorát bezpečnosti práce neexistuje už přes 9 let. Fotka úřadu práce je zavádějící. Novináři o sobě tvrdí, že jsou odborníci na práci s informacemi, autor tohohle shluku písmen je zřejmě odborník na to, jak při ranní stolici splnit svůj denní úkol, bez ohledu na malichernosti typu realita a pravdivost.

7 1
možnosti

Lidé kteří pracovat nechtějí samozřejmě existují, ale z dlouhodobého hlediska s tím takhle velká firma problém mít nebude - nakonec se jich zbaví a ti, kteří pracovat chtějí, se jí tam budou hromadit, protože budou chtít zůstat spoustu let.

Hm, a nebo taky rychle přestanou fyzicky zvládat nebo vyhoří, a potom je problém někde jinde ;-).

7 2
možnosti

P16a47v69e71l 33Ř47a19p53e27k

31. 8. 2014 16:01

Tak běžte pracovat jinam!

3 3
možnosti

"„Firmy neplatí zaměstnancům peníze, jak mají. Nedodržují se přestávky, rozpisy směn, odpočinek mezi směnami, neplatí přesčasy, příplatky za sobotu a neděli. Když pracovník končí, tak mu nevyplatí mzdu za poslední měsíc, nebo si vymyslí nějakou škodní událost a čekají na její zaplacení. To je bohužel zcela běžný stav,“ popsal Duchek"

A pokuty od 30 do 150 000 to nevyřeší. Za výše uvedené přestupky je třeba dávat sankce při horním maximu

11 1
možnosti

Je-li pokuta příliš velká, firma si najme advokáta a ten už do dokáže zdržovat tak, aby správní řízení trvalo déle než tři roky, čímž možnost uložit pokutu prekluduje.

A když to správní úřad přeci jen stihne, stačí malá chybička formálního charakteru, aby to správní soud zrušil.

Takže lépe je dávat malé pokuty, menší než by činila záloha na advokáta, ale dávat je častěji.

0 0
možnosti

Socialisticky pracovat, kapitalisticky žít...

4 5
možnosti

Převládá otrokářský systém díky nezaměstnanosti. Navíc firma, která se neumí zbavit špatného zaměstnance, tak to už o něčem špatném ve firmě svědčí...

4 8
možnosti

Nevím lidi, proč si pak jdete stěžovat státu, když ten za současnou situaci může. Chcete polosocík, tak ho máte, z výsledků voleb je to jasně patrné. Neříkám, že postoj firem vůči zaměstnancům je přímým odrazem jejich ekonomické situace, není, souvisí pochopitelně se zdevastovanou morálkou lidí, ale to je v socíku běžné, polosocík ovšem v tomto ohledu za socíkem moc zaostávat nebude.

6 4
možnosti

Máte to trochu popletené. Nic neříkající plané řeči o polosocíku - co tím chcete říci? Hrdinské výhružky o tom, jak za branou čeká 10 dalších jsou chválabohu už trapnou historií 90 let.

Firma, která nedokáže neudržet stabilní kádr lidí, si je buď neumí vybrat, nebo neumí motivovat ( plat je jenom jeden aspekt motivace), nebo se k lidem manažeři chovají jako moderní otrokáři. Anebo  nejhorším případě kombinace všeho. Se socíkem nebo nesocíkem to nemá nic společného.

19 2
možnosti