Plzeňský gólman Adam Svoboda se natahuje po puku.

Plzeňský gólman Adam Svoboda se natahuje po puku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Bod z Litvínova je zlatý, přiznal plzeňský brankář Svoboda

• 0
Hokejisté Plzně začali závěrečnou čtvrtinu základní části extraligy porážkou. V Litvínově v neděli o výsledku rozhodly až samostatné nájezdy. V nich gólmana Svobodu překonali domácí Lukeš s Hanzalem, naopak Gulaš se Strakou na Francouze nevyzráli. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Škoda získala bod, ale padla potřetí v řadě, což je její nejhorší období v sezoně! Přesto je dál pohodlně na čele tabulky.

"Měli jsme teď tři jalovější zápasy, z naší strany to nebylo ono. Ale bod z Litvínova je zlatý, výkon byl o hodně lepší než v minulých kolech, musíme se od něj odrazit," velí brankář Adam Svoboda. Nepanikaří: "Nikdo nemohl čekat, že vyhrajeme 50 zápasů. to není možné."

Na úvodní trefu se čekalo do 18. minuty. Kubát v přesilové hře trefil střelou od modré tyč, puk se poté odrazil do Svobody a se štěstím "dokodrcal" do sítě.

Ve druhé části byli nejprve blízko druhého gólu Litvínova Ručinský s Kubinčákem, ale Svobodu nepřekonali. Zanedlouho tak udeřili hosté. Vlasákovi se sice střela mezi kruhy nepovedla, ale kotouč se posunul k volnému Gulašovi, který zblízka zavěsil - 1:1.

Plzeň už do hry nasadila obránce Havíře, který přišel na hostování z Liberce. A naději na výhru jí držel dlouho Svoboda. Čelil především šancím Ručinského. Tu největší měl domácí veterán ve 47. minutě, kdy dostal skvělou zpětnou přihrávku od Lukeše. Ale jeho švih zastavil hostující gólman pravým ramenem.

Na druhé straně Francouze vystrašila rána Pletky a Plzeň v závěru nic nevytěžila ani ze dvou přesilových her. V prodloužení byla lepší, ale pokus Gulaše prosvištěl okolo levé tyče a švih Kováře zastavil Francouz. Právě plzeňský odchovanec mezi tyčemi Vervy nakonec slavil, v nájezdech byl bezchybný. Díky němu Litvínov poprvé v sezoně Plzeň udolal.